Hamilelik dönemi kış aylarına denk gelen anne adayları yazın sıcaklarından sonra şimdi de kışın soğuklarıyla mücadele etmek zorunda. Kışın soğuk ve değişken günlerinde doğru giyinilmediği zaman hamileliğin tadını kaçıracak bir çok rahatsızlık/hastalık ile baş başa kalınabilir. Başta uygun ve yeterli kıyafetler giyinilmediğinde; bronşit, soğuk algınlığı, grip, üşütme, bacak üşümesi, öksürük gibi hastalıklar anne adaylarını zora sokabilir. Bu mevsimsel hastalıklara bir de Covid-19 Koronavirüs de eklenince şimdi anne adayları iyice tedirgin olmaya başladılar. Covid-19 bulaşıcı hastalığının soğuklarda artış gösterdiği biliniyor. Bu virüse karşı öncelikle sağlam bir bağışıklık ve vücut direnci önemli. Kış aylarında bunları negatif etkileyen soğuk algınlığına karşı yeterli giyinmek çok önemli.

Anne adayı olarak kış mevsiminde ince giyindiğinizde hasta olabileceğiniz gibi çok fazla giyindiğinizde de terlemeye bağlı olarak bu gibi hastalıkları geçirebileceğinizi de unutmamalısınız.  İşte bu yüzden 4 mevsim bilinçli giyinebilmek için size özel tasarlanan hamile giyim ürünlerine ya da kendi kıyafetlerinizden oluşturacağınız uygun kombinlere yönelmeniz gerekir.

Hamilelere Özel Pamuklu Organik Kıyafetler

Hamile biri olarak kış mevsiminde pamuklu ürünlerin terinizi emerek sizi hastalıklardan koruduğunu unutmamalısınız. Özellikle hamile giyim koleksiyonu olarak %100 pamuklu ürünlerden tasarlanmış tamamen pamuklu ve organik hamile giysileri tercih edebilirsiniz. Hamileliğin 3. ayından itibaren hızla gelişen kilo artışıyla metabolizmanız size terleme atakları ya da ani ısı düşüşleri yaşatabilir. Bu durumda kış mevsiminde tek parça giyim unsurları hamile kadınlara pek de önerilmemektedir. Bunun yerine birden çok parçalı kıyafetlerden örneğin;  pançoları, hırkaları, fermuarlı ceketleri ya da süveterleri tercih etiğinizde değişen ortam ve metabolizma sıcaklığınıza göre üzerinizdekileri değişip çıkarabilirsiniz.

Belden Ribanalı ve Yüksek Bel Giysilerin Mucizevi Dokunuşu!

İşte size tüm kış boyunca rahatınızı koruyacak bir tüyo. Belden ribanalı kıyafetleri kış boyunca giydiğinizde hem belinizi soğuktan her an korumuş, hem de kavrayıcı özelliğinden dolayı bel sorunları yaşamaktan kaçınmış olursunuz. Bilirsiniz kışın soğuk günlerinde belden soğuk alındığında tadınız nasıl kaçıyor. Beli bir korse gibi saran kıyafetlerdeki bu ekstra detay aslında kış ayları boyunca hamile olan olmayan herkese lazım .

Esneklik ve Özel Daraltma/Genişletme Fonksiyonları

Unutmayalım, kış mevsimde vücut kan dolaşımını kolaylaştıracak şekilde giyinmek önemli. Kan akışının hızlı ve rahat olmayan yerlerde lokal üşümeler gözükebiliyor.  Özellikle vücudu kavrayan skinny pantolonlarda elastik yapının olmasına dikkat edilmeli. Pantolonlarda ve bazı üst giyimlerde belden genişletme ve daraltma özelliği de sürekli büyüyen karnınız için önemli bir özelliktir.