Hamileyken her bayanın evinde yatarak dinlenme imkânı olamayabiliyor. Bazı bayanlar da tercihen hamileyken çalışmak isteyebiliyor. Sonuç olarak; hamileyken ofiste olacak bayanlar nasıl kıyafetler giymeli?

Hamile olduğunuzu unutmayarak ofiste rahat ve şık kıyafetler tercih etmelisiniz. Hamileyken giyim konusunda bazı ana kurallar vardır ve bu ana kurallar ışığında giyinmelisiniz.

Kural 1

Ayakkabı sizin rahatlığınız için çok önemlidir. Yüksek topuklu ayakkabılardan uzak durmalısınız. Düz taban ayakkabı doğru bir seçenek olmayacaktır. Kullanacağınız ayakkabılarda 2 -3 santim topuk olmalıdır. Ayrıca hamilelik döneminde ayakkabı alırken ayakkabılarınızı ayak boyutunuzdan biraz daha geniş almaya çalışmalısınız. Çünkü hamilelik dolayısıyla ayaklarınızda ödem oluşacaktır ve dar bir ayakkabı sizi çalışma hayatında çok yoracaktır.

Kural 2

Kumaş türü de yine dikkat etmeniz gereken bir nokta. Hamile bayanların kesinlikle sentetik kumaşlardan uzak durması gerekmektedir. Pamuklu kumaşlar kullanmaya dikkat etmelisiniz.

Kural 3

Bol kıyafetler yine vazgeçilmeniz olmalıdır. Çünkü bol kıyafetler ile anne adayları kendilerini daha rahat hissedeceklerdir. Belinizi ve göbeğinizi bu tip kıyafetler sıkmayacaktır.

Ofiste Ne Giyebilirsiniz?

Tunik kumaş pantolon kombini

Tunik hamile bayanların favori kıyafetleri arasındadır. Çünkü bol bir yapıya sahip olan tunik; göbeğinizi ve belinizi sıkmayacaktır. Siz tuniğin içinde kendinizi oldukça rahat hissedebilirsiniz. Şık bir tuniği, şık bir kumaş pantolonla kombinleyerek ofis için doğru ve şık bir kombine ulaşabilirsiniz.

Hamile elbiseleri ile kombin

Hamile elbiseleri anne adaylarının en ideal kıyafetidir. Şık bir hamile elbisesi ile oldukça şık bir görünüme kavuşabilirsiniz. Peki, her hamile elbisesini kullanabilir miyiz? Elbette hayır. Çok spor görünümde olan hamile elbiseleri bulunmaktadır. Bu tip spor hamile elbiseleri ofis için uygun değildir. Daha çok kumaş olarak tok hamile elbiselerini tercih etmelisiniz. Tok kumaşa sahip olan hamile elbiselerini alçak topuklu, 2 – 3 cm topuğa sahip olan ayakkabılar ile kombinleyebilirsiniz.

Bluz ve A kesim etek kombini

A kesim etekler özellikle basenlerinde kilosu daha fazla olan bayanlar için önerilmektedir. Basenlerinde fazlalığı olan hamileler A kesim etekler ile bol bluzları kombinleyebilirler. Bacaklarınızda çok fazlanız yoksa diz üstü etekleri tercih edebilirsiniz. Ancak bacaklarınızda da fazlalık varsa; uzun modelde A kesim etekleri tercih etmelisiniz. Kombinlediğiniz bluz ve eteği yine alçak topuklu şık bir ayakkabı ile tamamlayabilirsiniz.