Kış hamilesi olmak her açıdan olduğu gibi giyim açısından da zordur. Zira zaten kapalı ve yağışlı bir hava iç karartırken birde bu havaya uyumlu giyinmek can sıkıcı olabilir. Ancak unutmamalısınız ki sağlıklı bir hamilelik geçirmek mutlu olmaktan geçer. Tüyoları takip ederek bu sıkıcı işi eğlenceli hale getirebilirsiniz.

1. Kış şartlarını göz önünde bulundurarak kat kat giyinmeye çalışabilirsiniz. Ancak unutmamalısınız ki siz artık hamilesiniz ve hormonlar yüzünden sık sık ısı değişimleri yaşayabilirsiniz. Bu durumları göz önünde bulundurarak % 100 pamuklu hamile tişörtlerini, birkaç uzun kollu gömlek veya şık penye hırka ile kombinlemelisiniz.

2. Eğer elbise giymeyi seviyorsanız kalın kumaşlardan yapılmış hantal elbiseler yerine ince son yılların gözdesi triko elbiseleri çizmelerle şık bir konuma getirmeniz mümkün. Pek çok hamile kadının tercihi ve vazgeçilmezi pançolar sizi olduğunuzdan daha şişman gösterebilir. Bu formdan vazgeçemiyorsanız pançonuzu çok soğuk günlere ve ya son aylara saklayabilirsiniz.

3. Karından sonra göğüs bölgenizin de genişleyeceğini düşünürsek; eski kazaklarınızın içine sığmak mümkün olmayacaktır. Bu sebeple kazak giymeyi sevenler bir iki adet V yaka kazak ile işlerini görebilirler. Ancak bunu ekstra bir harcama olarak görüyorsanız o zaman şık gömlekler üzerine kullanabileceğiniz uzun hırkalar ve şallar hem şık görünmenizi sağlar hem de doğumdan sonra da kullanabileceğiniz parçalar arasında yer alabilir.

4. Lycralı strech kotlar, bel kısmı hamile için düzenlenmiş dar paçalı kumaş pantolonlar kış için uygun giysilerdir. Bunları deri tozluklar ve çizmeler ile şık bir görünüme dönüştürebilirsiniz.

5. Soğuk havalarda blazer ceketleri tercih edebilir. Bunları içlerine giyeceğiniz bol büstiyer veya bluzlarla tamamlayabilirsiniz.

6. Taytlar her hamile için kurtarıcı bir seçenektir. Gerçekten de oldukça rahat bir giysi olan taytları ilk aylarda desenli, ancak bacaklarınızın şişmeye başladığı aylarda ise düz olanlarını tercih etmelisiniz. Bu rahatlığınız ve şıklığınız için önem taşımaktadır.

7. Eşofmanlar hafta sonu yürüyüşlerinin ve tatilin olmazsa olmazlarıdır. Bu giysinin de %100 pamuklu olanını tercih etmeniz gerektiğini unutmamalısınız.