İlk hamilelik pek çok yönüyle kadınların korkulu rüyalarından biri haline gelmiştir. İkinci hamilelik ise, ilk hamilelikten tecrübeli olduğunuzdan dolayı pek çok duruma karşı daha çok önlem alacağınız bir dönem olur. Peki ilk ve ikinci hamilelikte nasıl bir yol sizi bekliyor?

Korkunun Azalması 

İlk hamilelik sırasında anne adayları bebeğin sağlığından her daim emin olmak isterler.

Hamileliğin her döneminde son derece dikkatli davranan anne adayları özellikle uzun zaman boyunca endişe taşımaya devam ediyor.

Hatta bu endişe hali o kadar kaygı verici bir hale geliyor ki, kozmetik ürünlerden gidilecek yerlere kadar pek çok detay kafada uzun uzun şekillendirilmek zorunda kalınıyor.

Vücutla Barışık Olmak

İlk hamilelik döneminde alınan fazla kilolar anne adayının çok sık bir şekilde yakındığı konulardan biri haline gelirken, ikinci hamilelik sırasında bu durum daha az göze çarpacaktır.

Çocuk Odası

İlk çocuğa hamile olunan zamanlarda anne adayları günün büyük bir bölümünü çocuk odası gibi ayrıntılarla geçirmeye başlayabilirler.

İkinci çocukta ise bu durum biraz daha değişiklik gösterirken, daha tecrübeli olunduğundan dolayı daha hızlı bir şekilde karar alınması da mümkün olacaktır.

Zira geçmiş zamanlardaki oda süslemeleri, ihtiyaç duyulan temel ihtiyaçlar, dekor eşyaları gibi pek çok şey için zaten hazır olursunuz.

Konu hakkında daha fazla bilgiye sahip olduğunuzdan dolayı ise, bunlar uzun zamanınızı almayacak şeyler arasında olacaktır.