İkiz bebek sahibi olmak, tıbbı yöntemler üzerinden daha kolay bir yöntem olarak ön plana çıkar. Ancak herhangi bir doğal yolu deneyerek ikiz bebek sahibi olabilmekte zor değildir. Aşağıdaki yöntemlere bağlı olarak, ikiz bebek sahibi olmak için harekete geçebilir ve bu alanda şansınızı arttırmaya başlayabilirsiniz.

Diyet Ürünlerin Alımını Arttırın:

Özellikle diyet ürünlerinden oluşan bir beslenme alışkanlığı, bu yolda daha başarılı sonuçlar almanıza neden olacaktır. Bunun yanında protein ve demir yönünden zengin olan gıdaların alımını arttırmanız gerekli olan durumlardan biridir.

İkiz Bebek İçin Yaşa Dikkat:

Daha geç yaşlarda anne olmuş kişilerin ikiz bebek sahibi olma şanslarının daha fazla olduğu kanıtlanmış bilimsel bir gerçektir. Bu kadınlarda aynı zamanda düşük ihtimalide çok az bir şekilde var olur.

Emzirmeyi Sürdürün:

Yapılan araştırmalara göre, gebelikten sonra daha uzun süreli olarak emzirmeye devam eden kadınların ikiz bebek sahibi olması diğerlerine nazaran 9 kat daha fazladır.

Doğum kontrol hapından sonra gebelik:

Doğum kontrol hapını kullandıktan hemen sonraki süreçte gebe kalmaya çalışmanız, daha sağlıklı bir karar olacaktır. Zira bu dönemde doğum kontrol haplarını almayı bıraktığınızdan dolayı, vücut tekrardan eski hormon üretimine geri dönerek çok daha fazla hormon uyarımına neden olur. Hapın alınması kesildikten sonra, ilk yumurtlama döngüsünden sonra çok fazla döngü elde edilmiş olacaktır.