Hamilelik dönemi sırasında bir kadının vücudunda çok fazla değişme yaşanır. Her kadını farklı şekilde etkileyen bu dönemde kilo artışı da kadınların gündemi arasındadır.
Hamile olmak, güzelliğinizi es geçmeniz ve tarzınızdan ödün vermeniz anlamına gelmez. Bugünlerde bile kendinizi daha özel hissetmenize neden olacak pek çok yol vardır.

Diyete Dikkat Etmeli

Hamilelerin her gün 2000 ile 2500 kalori arasında beslenmesi yeterli olacaktır. Kalori alımına mutlaka dikkat edilmesi, sağlığınızın riske atılmasının da önüne geçmiş olur.

Hamilelikte fazla kilo almak, hem kadınları psikolojik etkileyen bir durum olurken, hem de doğumun daha zor bir şekilde gerçekleşmesine neden olacaktır.

30 Dakika Egzersiz Yapmalı

Düzenli olarak bir egzersiz programının belirlenmesi, kadınların daha fit ve psikolojik anlamda daha iyi hissetmesine neden olacak çalışmalar arasındadır.
Özellikle hafif çaplı egzersizler sayesinde, kendinizi daha zinde hissedebilir ve enerjinizi arttırmaya başlayabilirsiniz.

Yeterince Su İçmek

Dehidrasyon; su kaybı  özellikle hamilelik dönemlerinde oldukça zorlu bir problemdir. Yeterli miktarda su içtiğinizde ise, daha sağlıklı ve güzel görünmenize de yardımcı olursunuz. Hamileler için günlük su alımı diğer kişilere nazaran biraz daha fazla olmalıdır. Bu konuya dikkat ettikten sonra hem cilt renginiz daha canlı bir hal alacak, hem de daha dinç hissetmiş olacaksınız.

Hamilelik Masajı

Hamilelik sırasında kendinizi daha iyi halde hissetmenizi sağlayabilmek için, masaj yaptırmayı tercih edebilir bu sayede psikolojik açıdan da oldukça olumlu hissetmenin yolunu açabilirsiniz.