Her kadının bir hayali olan, hayatının bir bölümünde isteyecek olduğu bebek sahibi olmak bu dünyada kadınların başına gelebilecek olan en güzel durumlardan kesinlikle bir tanesidir.

Hayatınıza sizden bir parça katmak, tüm hayatı boyunca onun yanında olmak, beraber gülmek, eğlenmek ve beraber büyümek… Hayatına bu güzelliği katmak isteyen kadınlar tabii ki hamilelik döneminde de her konuya karşı oldukça dikkatli ve temkinli davranmaktadır.

Özellikle ilk hamileliğini yaşayan ya da yaşayacak olan anne adayları başta olmak üzere, tüm anne adayları tarafından çok fazla merak edilen konulardan bir tanesi de kesinlikle ve kesinlikle gebelik döneminde yüzmedir.

Hamilelik süresi boyunca yüzebilir miyim? Havuza veya denize girebilir miyim? Yüzmek bebeğime ya da bana zarar verir mi? Ne zamana kadar yüzmeye devam edebilirim? Gelin bu soruların cevabını hep beraber inceleyelim.

Hamilelikte yüzmek zararlı mıdır?

Hamilelik döneminde yüzme aktivitesinin bebeğe ya da anne adayına herhangi bir zararı olmadığı gibi bunun aksine oldukça faydası olduğu uzmanlar tarafından açıklanmış olan bir gerçektir.

Özellikle hamileliğin ilk aylarında yüzmek; mide bulantısı ve kusma şikayetlerinin oldukça azalmasına da katkı sağlar.

Hamile kadınların yaklaşık olarak haftada 3-4 gün yarımşar saatle çok fazla açılmadan, sığ yerlerde yüzmesi oldukça yararlı olacaktır.

Sığ yerlerde yüzmenizin sebebi ise hamilelik döneminde kramp girme riskinin daha yüksek olmasıdır. Bu koşullara dikkat ettiğiniz taktirde yüzmenizde hiçbir sakınca olmayacaktır.