Hamilelikte rahatlık çok büyük önem taşır ancak hamilesiniz diye bu şık olunmayacağı anlamına gelmemeli. Elbette ki öncelikle bebeğinizin hareketlerini kısıtlamayacak tarzları tercih etseniz de giydiğiniz kıyafetlerin içerisinde kendinizi iyi hissetmeniz ve aynadaki görüntünüzden hoşnut olmanız önemli bir konudur.

Normal hayatında sportif kıyafetler giyinmeyi sevenler bu tarzlarını hamileyken ve iş yaşamında da sürdürmek isteyebilirler. Belki de rahatlık konusunda hiç zorlanmayacağınız bir tarz olan sportif şıklık, kullanmaktan en çok zevk alacağınız ve sıkılıkla giymeyi tercih edeceğiniz kıyafetler arasında yer alacaktır. Sportif şıklık denilince ilk aklınıza gelen tişörtler veya kotlar olabilir. Ancak sadece pantolon ve tişört spor bir görünümün tek giysileri değildir. Üstelik modacıların çalışan anne adayları için yaptığı elbise tasarımları “bir taşla iki kuş vurma misali” sizi “ne giyeceğim” derdinden kurtarırken sportif bir şıklığa bürünmenizi de sağlayacaktır.

Sportif bir şıklık yakalamak için elbise modelleri:

  • Kot görünümlü tuşe kumaştan üretilen mini elbiseleri baharda ve yazın penye tişörtler, gömleklerle giyebileceğiniz gibi kışın da sizi sıkmayan triko kazaklarla eşleştirebilirsiniz.
  • Bunun dışında geometrik, çiçek veya desenli elbiseler hem günlük hem de iş yaşamı için oldukça uygun seçimler olacaktır. Bu elbiseler yine yazlık ve kışlık seçeneklerine göre bot çizme veya babet tarzı ayakkabılarla kombinlenebilir.
  • Oduncu şıklığından vazgeçemeyen ve ekose deseni sevenler için karın üstünden genişleyen uzun gömlek tarzında elbiseler, özellikle hafta sonu pikniklerinde, arkadaş toplantılarında rahatlıkla kullanılabilir. Bu elbiseleri baharda giyebileceğiniz gibi kışın da opak çoraplarla tamamlayarak farklı bir şıklık yaratabilirsiniz.
  • Ofis içerisinde fazla sportif görünen elbiseler çoğu zaman sıkıntı yaratabilir. Ancak modacılar hem spor hem de iş yaşamına uygun olmak isteyen hamileler için uygun desenleri seçerek bu konuya da çözüm getirmişlerdir. Son yılın en moda deseni kazayağı veya bal peteği modelleri kullanarak dikilen elbiseleri tercih ederseniz hem tarzınızdan ödün vermemiş hem de ofis hayatına uygun giyinmiş olabilirsiniz.
  • Bunun dışında kanvas ve kot kumaşından üretilen bahçıvan tarzı veya gömlek yakalı uzun kollu elbiseleri de rahatlıkla kullanabilirsiniz.