Pek çok anne adayı, hamile kaldıktan sonra seks hayatına ara verilmesi gerektiği gibi bir yanılgıya düşebilmektedir Ancak doğurganlığın işareti olarak kendini ortaya çıkaran ve sizi düşündüğünüzden daha seksi gösteren hamilelik döneminde seks yapmaktan uzak durmak gerekmez. Eğer bir düşük tehlikesi yaşamıyorsanız, çok önemli bir sağlık probleminiz varsa, erken doğum riski fark edilmişse, tabi ki bu tür durumlarda sekse hamilelik sonuna kadar veda edebilirsiniz.

Bunun yanı sıra, anne adayı kendini iyi ve güvende hissediyorsa, cinsel ilişkinin hamilelik süresince herhangi bir sakıncası bulunmaz. Herhangi bir durum olup olmadığını anne adayları doktorları aracılığı ile öğrenebilir ve akabinde cinsel hayatına devam edebilirler.

Hamilelik döneminde çok hareketli ve aksiyon dolu bir cinsel hayattan uzak durulması, cinsel hayatın devamlılığı için yeterlidir. Öncelikle bebeğin ve annenin güvenliği olması gereken bu süreçte, anne adayı kendini iyi hissetmediği bir pozisyonda hemen durmalı ve hamilelik süresince bunu uygulamamalıdır.

Hamileyken cinsel ilişkiler esnasında anne adaylarının sinir uçları daha hassas olduğundan, oksitosin hormonunun da etkisi ile daha yoğun orgazmlar yaşanabilmektedir. Bu nedenle de hamileliğinizde cinsel hayatınızı devam ettirebilir, eşiniz ile aranızdaki güçlü bağı daha da kuvvetlendirebilirsiniz. Böylelikle anne olmanın yanı sıra, bebeğinizin de aranıza katılmaya hazırlandığı günlerde karı koca olarak da daha yoğun duygular yaşayarak sevginizi güçlendirebilirsiniz.