Saç sahip olduğumuz en değerli görsel silahımızdır. Her zaman gür her zaman sağlıklı görünmesini isteriz. Tüm vücudumuzda olduğu gibi hamilelikte saç yapımızda ve görüntümüzde de değişiklikler. Saçlar hamilelikte çabuk uzamakla birlikte cansız ve mat bir görünüm alabilir. Yapacağınız her işlemin bebeğe zararı olduğu düşüncesi taşımak zaten başlı başına bir endişe kaynağı iken birde yaşadığınız saç sorunları sizin için içinden çıkılmaz bir hal alabilir. Bunun yanı sıra koca karı lakırdıları ve batıl sayılan inançlarda saçlarınızla aranıza girerek bakımsız bir görünüme sahip olmanızı sağlayabilir. Oysaki hamilelik yaşadığınız dünyanın en güzel olayıdır ve hamileyken bakımlı olabilmeniz için hiçbir engel yoktur.

“Hamileyken saç kestirmek bebeğin ömrünü kısaltır” bu tamamen batıl bir inançtır. Hamileyken eğer istiyorsanız saçınızı kestirebilirsiniz. Ancak saç şeklinizi ve uzunluğunu hamilelikte yüzünüzde oluşabilecek değişiklikleri göz önünde bulundurarak seçmelisiniz. Çünkü çok uzun ve ya çok kısa saç modelleri sizi olduğundan toplu gösterebilir. Bunun yerine katlı omuz hizasında kesilen saçlarla daha modern bir görünüm elde edebilirsiniz. Ayrıca ortadan ayrılan saçlarda sizi daha zayıf gösterecektir unutmayın. Saçınızı atkuyruğu veya dağınık topuz yapmayı seviyorsanız yüzünüze düşen bir tutam bırakmayı deneyin bu oldukça seksi bir görüntü yaratacaktır.

Kıvırcık ve dalgalı saçlara sahip olanlar saçlarını zigzag şekillerde ayırarak farklı ve modern bir görünüm elde edebilirler. Saçları sürekli toplamak zaten bu dönemde zayıf bir hal alacak olan saçları iyice güçsüzleştirebilir. Ayrıca sıkı ve geriye toplanmış saçlar ablak ve şişman bir görüntü vereceğinden hoşunuza gitmeyebilir.

Saçlarınızı incitmeden yapacağınız gevşek stiller saçlarınızın sağlığı açısından yararlı olacaktır. Yarım toplanmış, kurdele taçlar veya tokalarla süslenmiş modelleri tamamlamak için kahkül veya perçem kestirebilirsiniz. Artık pek çok boya bitkisel ürünlerden elde edilmektedir. Doktorunuza danışarak saçınızda ufak değişiklikler yaptırmak moralinizi yükseltecektir. Saç boyasının deriye temas etmemesini isteyenler röfle veya gölge gibi ışıltılar yaptırabilirler.

Son olarak saç bantları veya saçınızdan bir tutam örgü ile yapacağınız taçlar ile de masum ama şık bir görüntü yakalayabilirsiniz.