Kadınların tüylerine kalıcı çözüm bulabildiği ve büyük bir rahata kavuştuğu yöntem olan lazer epilasyon, gebelik dönemlerinde herhangi bir sorun yaratmamaktadır. Jinekologların hamile danışanlarına da herhangi bir zararı olmadığını belirttiği lazer epilasyon hakkında bilimsel veriler bulunmaktadır.

Örneğin, lazer epilasyon röntgen cihazından farklı olarak elektromanyetik dalgaları içermektedir. Yani röntgen cihazlarında X dalgaları bulunurken, lazer epilasyonun bu anlamda zararlı bir etkisi bulunmamaktadır.

Zaten röntgen, kişinin iç organlarının görsel bir çıktısı olarak sunulurken; lazer epilasyonun iç organlara herhangi bir etkisi bulunmamaktadır. Özetle, lazer epilasyon gebe kadınlara uygulandığında normalden bir farkı olmadan sadece kıl kökleri mesafesi kadar ileri gidebilmektedir.

Hamileliğin ilk üç ayı itibari ile anne adaylarının kendini koruması önemlidir. Bu koruma da genel olarak bebek odaklıdır ve bu konuda önlemler alınmaktadır. Anne adaylarının lazer epilasyon konusunda ki tereddütleri de bebek nedenlidir. Yazının başında belirtildiği gibi herhangi bir şekilde lazer epilasyon ışınları bebeğe ulaşabilecek kadar derin dalgalarla çalışmamaktadır.

Hamile kalmadan önce lazer epilasyona giden kadınların hamile kaldıklarını öğrenmeleri ile epilasyon tedavisini yarım bırakma düşünceleri olmamalıdır. Zaten zayıflamaya başlayan kıl köklerinden tamamen kurtulmak için epilasyon sürecine devam edilmelidir. Özellikle genital bölgelere uygulanan epilasyon sayesinde anne adaylarının doğum anında büyük bir rahatlığa kavuşacağı da bilinmelidir. Çünkü ağda veya jilet ile kıl temizliği yapmak hem çok zor hem de tehlikeli olabilmektedir.