Anne adayları hamile olduklarını öğrendikleri andan itibaren bebeğinin cinsiyeti hakkında sürekli düşünürler. Bazı çiftler kız bebek sahibi olmayı çok isterken, bazı çiftler erkek bebekleri olsun isterler. Önemli olan detayın, sağlıklı bir bebek dünyaya getirmek olduğunu da bilen çiftler, çoğu zaman kadınların yaşadığı hamilelik süreci için cinsiyet tahmininde de bulunabilirler.

Örneğin, anne adayının hamilelikte güzelleşmesi erkek bebek belirtisi olarak görülürken, anne adayının hamilelik sürecinde sık sık cilt lekeleri ile karşılaşması, cildinde lekelerin oluşması kız bebek taşıdığını belli eder.

Yüzdelik anlamda kesin olarak belli olmayacak ve sadece doktorların kesin olarak belli bir aydan sonra anlayabileceği cinsiyette, halk arasında olan inanışlara göre hamilelikte kız bebek belirtileri;

  • Anne adayının idrarının sarı ve daha donuk renklerde olması,
  • Anne adayının aldığı kiloların belli bir yerde değil de, vücuduna yayılmış şekilde alması,
  • Duygu değişimlerinin daha sık yaşanması ve eskiye oranla çok daha duygusal olunması,
  • Doktorların belirleyebileceği, anne karnındaki bebeklerin kalp atışının 140’tan fazla olması,
  • Hamilelik sürecinde kızarıklık problemi yaşanmıyorsa,
  • Aşermelerin daha çok tuzlu veya ekşi gıdalara yönelik olmasıdır.

Bu tür belirtileri taşıyan anne adaylarının kesin olmamakla beraber kız bebek taşıdıkları düşünülmektedir. Çoğunlukla doğru çıkan belirtiler, nadir olarak erkek bebeğin işaretçisi de olabilmektedir. Fakat, özellikle bebeğin kalp atış sayısının hesaplanması verileri daha belirgin kılma da doğru sonuçlar verecektir.

Anne adayları peki sizin yaşadığınız belirtiler neler ?