Kadınları her zaman korkutan hamilelikte oluşan izlerdir. Hamile olan bayanlarda hem fiziksel hem de ruhsal değişimler görülür. Bu dönemden sonra vücutta oluşan izler bayanları rahatsız eden durumlardan biridir. Özellikle cildi hassas olan bayanlarda oluşan çatlakların yanı sıra göbek bölgesinde çizgiler oluşabilir. Aslında bu çizgilerin geçmesi çok kolaydır,

Genellikle doğumdan 6 ila 12 ay arasında iyileşebilen bu çizgi cildin yapısına göre değişiklik gösterebilir. Hamilelikten sonraki süreç kilo almaya da müsait olduğu için sağlıklı beslenmek önemlidir.

Ten rengine göre değişim gösterir
Hamilelik sırasında oluşan göbek çizgisi kişinin ten rengine göre farklı olur. Koyu ten rengine sahip kişilerde daha koyu bir çizgi oluşabiliyor. Bu çirkin görüntü yaklaşık 6 ay sonra iyileşme göstermektedir.

Özellikle emziren bayanların hormonlarındaki değişikliklerin oluşmasından dolayı bu çizgiler daha uzun süre kalmaktadır. Bu çizgi güneş ışınlarından çok etkilenenlerde daha belirgin bir şekilde oluşturmaktadır. Bu yüzden çok fazla güneşlenmek vücut çizgilerine iyi gelmeyecektir.

Kimyasal güneş kremlerinden uzak kalın
Piyasada bulunan kimyasal maddeler ve paraben içeren güneş kremlerini kullanarak güneşe çıkmak bebeğe büyük zarar verebilir. Bunun için yapacağınız şey güneşin zararlı ışınlarına karşı doğal kremler kullanmaktır. Bu şekilde hamilelik sırasında güneşte bulunan D vitaminini mutlaka almak gerekir. Güneşe çok fazla çıkmayan bayanların bebeğinde D vitamini eksikliği hastalıklara da neden olabilir.