1) Akne tedavisi görüyorsanız ve bu tedaviyi ağızdan alınan akne kurutucu antibiyotikler aracılığı ile yapıyorsanız, hamilelik döneminde bunlara veda etmelisiniz. İlla kullanılması gerekiyorsa, doktorunuz ile birlikte, onun gözetiminde karar verilerek, bebeğiniz ve kendiniz için en güvenilir ilacı almanız doğru olacaktır.

2) Yüz kremlerini kullanırken de hamilelik dönemi öncesindekine göre çok daha dikkatli davranmanız gerekmektedir. Özellikle de vitamin A, retinoid, retin-A gibi maddeler ile üretilerek piyasaya sürülmüş yüz kremlerine veda zamanı! Bu bileşenleri içeren yüz kremleri sıklıkla kullanıldığında, daha önce yaşanan vakalarda yaşanan doğum anomalilerinin görülme olasılığı yüksektir.

3) Tüy dökücü kremlere de veda zamanı… Tüy dökücü kremler de tabi ki içerdiği kimyasallar nedeni ile anneye ve bebeğe zarar vermektedir. Özellikle de bu kimyasallar kıl köklerinden girerek kıl foliküllerine zarar vermekte ve anne adayına sorunlar yaşatmaktadır.

4) Bronzlaştırıcı kremlere de eğer hamileliğinizin ilk dönemleri yaz aylarına gelmişse, veda etmeniz gerekiyor. Özellikle hamileliğin ilk 3 ayında bronzlaştırıcı kremlerin kullanılmasını uzmanlar önermemektedir. Bebeğe herhangi bir zararı olmamak ile birlikte, bu kremler saatler boyunca anne adayının teninin hava almasını engellediğinden, ciltte kuruluğa neden olmaktadır.

Anne olmaya hazırlanan kadınlar, annelik hormonlarının verdiği güzellikler ile farklı bir ışıltı kazanmaktadır. Hamilelik döneminde çok zaruri olmadığı sürece, güzellik ürünlerini kullanmanıza gerek bile kalmayacaktır. Teşekkürler sevgili hamilelik hormonları..Ve onun kazandırdığı harika ışıltılara merhaba!