Hamilelik döneminde güzellik malzemelerine genel olarak çok ihtiyacınız olmayacağını, hamileliğin size inanılmaz bir güzellik katacağını bilin! Ancak yine de güzellik ürünlerinden size lazım olan ve kullanımında zarar olmayan ürünler tabi ki bazı durumlarda hayat kurtarıcı olabilir.

1) Oje kullanmayı çok seviyorsanız ve düzenli olarak ojelerinizi sürüp ve çıkarıyorsanız, tabi ki size aseton gerekli. Ancak hamilelik döneminizde daha dikkatli olmanız gerektiğini unutmayın. 1 haftadan daha uzun süre ojelerinizin tırnağınızda kalmamasına dikkat edilmelidir. Asetonla tırnağınızı sildikten sonra da bol su ile yıkayın.

2) Güneş koruyucu kremler bu dönemde tam size göre! Her dönem, özellikle de yaz aylarında güneşin zararlı etkilerinden korunmak için kullanılması gereken güneş kremleri, hamilelik döneminde de sizlerin yanınızda olmalı. Özellikle de hamilelerin şikayetlerinin bulunduğu ve halk dilinde hamilelik maskesi olarak ün salan melasma oluşumuna güneş kremleri ile dur diyebilirsiniz. Güneş kremi alırken, seçiminizi etkileyecek olan kriterlerde ise içerisinde çinko oksid, titanyum oksid olmalıdır. Bu bileşenleri içeren güneş kremleri, normaline göre daha az kimyasal içermektedir.

3) Saçınızı boyamak istiyorsanız, saç derinize hiç temas etmemesini sağlamalısınız. Bu şekilde yapılan boyamalarda bir sakınca yoktur.

4) Nemlendiriciler, cildi yumuşak tutan yağlar, hem yüz hem de genişleyen karın bölgesi için faydalıdır. Bu şekilde cildinizde meydana gelecek kaşıntıları azaltmış olursunuz.

5) İçerisinde A vitamini bulunmamasına dikkat etmek ile birlikte, temizleme sütü ile cildinizi temizlemenizde ve gece kullanacağınız nemlendiricilerinizde bir sakınca yoktur.