Her bayanın en fazla önem verdiği, en çok dikkat ettiği konu kesinlikle ve kesinlikle hiç şüphesiz güzellik ve bakım konusudur.

Bu konunun yanı sıra güzel ve kusursuz bir cilde sahip olmanın en kolay yolu da epilasyondur. Kadınların her zaman en fazla şikayet ettiği sorunların en başında gelen istenmeyen tüyler; hamile bayanların da çok fazla sıkıntı çektiği konulardan bir tanesidir.

Normal bayanların yanı sıra hamile bayanlarda meydana gelen hormonal değişimler sebebine bağlı olarak normal zamanlarda çok fazla tüylenme görülmeyen karın bölgesi ve meme ucu etrafında da tüylenme artmakla beraber vücudun diğer bölgelerinde de tüy artışı gözlemlenmektedir.

Gebelik ile ortaya çıkan tüylenmeler gebelik bitiminde kendiliğinden dökülebilir fakat diğer bölgelerde bulunan tüylerin azalması ya da alınması için gebelik sonuna kadar beklenemez.

Bu nedene bağlı olarak da kişinin kendine en uygun olan epilasyon yöntemini bulması ve gebelik süresince de bunu uygulaması gerekmektedir.

Hamilelik döneminde ağda:

Hamilelik döneminde ağda kullanmak bebek üzerinde hiçbir sorun teşkil etmemektedir fakat gebelik nedeni ile hormonlarda meydana gelen değişmeler ciltte aşırı hassaslaşma meydana getireceği için normalden daha fazla ve daha farklı reaksiyonlar ortaya çıkarabilir.

Hamilelik döneminde tüy dökücü kremler:

İçerisinde tüylerin vücuttan kolay bir şekilde dökülmesini sağlamak için kimyasal maddeler bulunan tüy dökücü kremler hamilelik döneminde çok fazla önerilmemektedir.