Hamilelik süreci keyifli ve heyecanlı olduğu kadar aynı zamanda zorlu bir süreçtir. Çünkü artık bir bebeğin sorumluluğunu üstlenerek anne olma yolunda ilerlemeye başlamışsınızdır. Bu da gerek hayatınızda gerek kişisel seçimlerinizde farklılıklar yaratacaktır. İlk değişim vücut hatlarınızda ve hormonlarınızda yaşanır. Dolayısıyla kilo alımı ve hormonlarla değişen bedeniniz için artık hamileliğinize uygun kıyafetler seçmek zorundasınızdır.

Pek çok anne adayı salaş ve rahat kıyafetleri tercih ederken bazıları da hatlarını belirginleştiren dar kıyafetleri tercih eder, işte sıkıntılı ve fedakâr olmanız gereken dönem tam da bu seçimlerle başlar. Çünkü artık bir bebeğe sahipsiniz ve giyim tarzınızı onun sağlığını etkilemeyecek şekilde belirlemeniz gerekmektedir.

Hamilelikte dar giyinmek sadece özel üretilmiş hamile kıyafetleri ile mümkündür.
Dar giyinmek sadece hamile kıyafetleri ile mümkündür. Online dar hamile alt grup ürünleri için tıklayın.

Hamileler için üretilmemiş dar pantolonlar, etekler ve elbiseler bebeğinizin hareket alanını kısıtlayacağından kordonunun boynuna dolanması gibi kötü sonuçlanabilecek durumlara sebep olabilir. Bunun dışında dar kıyafetler sadece bebeğin değil annenin de nefes almasına imkân vermeyip hareket kabiliyetini sınırlayacaktır. Bu nedenle hamileliğinizin ilerleyen dönemlerinde eğer hamilelere özel üretilmil kıyafetler satın almayacaksanız, dar kıyafetler yerine daha bol ve rahat kıyafetleri tercih etmeniz sağlığınız açısından oldukça önemlidir.

Elbette ki dar kıyafet derken bu sadece pantolon, etek ve elbise ile sınırlı değildir. Zaten ödem oluşma riski taşıyan bacaklarınıza giydiğiniz sentetik veya naylon çoraplar, büyüyen göğüsleriniz için sert ve sıkı sütyenler, karnınızın artık sığmadığı iç çamaşırları, belinizi sıkan kemer veya aksesuarlar için de geçerlidir.

Ancak karnı toparlayan esnek bodyleri, dar görünümlü fakat hamileler için üretilmiş tayt ve pantolonları giymekte sakınca yoktur. Özel tasarlanıp üretilen hamile kıyafetleri ve giyim ürünleri, hamilelik öncesi giyim alışkanlıklarınızı devam ettirmenize yardımcı olup, moral ve motivasyonunuzun yüksekte olmasını sağlayarak karnınızdaki bebeğinize de pozitif fayda sağlayacaktır.