Hamilelik dönemi genel olarak keyifli ve zevkli bir süreç olduğu kadar, aynı zamanda da sağlıklı bir bebek dünyaya getirmek için de çok fazla dikkat edilmesi gereken ve bir o kadar da emek verilmesi gereken çok önemli ve unutulmaz bir süreçtir.

Özellikle ev hanımı olan anne adaylarının yanı sıra, çalışma hayatına sahip olan anne adaylarının bu önemli süreci dikkatli bir şekilde ev – iş düzenini asla bozmadan geçirmesi gerekmektedir.

Hamilelik dönemi içerisinde bir işe sahip olan kadınların en fazla merak ettiği sorulardan bir tanesi de kesinlikle ve kesinlikle hamilelik döneminde çalışmaya devam edebilir miyim? sorusudur.

Gelin sürekli olarak merak konusu haline gelen ve dikkat edilen bu sorunun cevabını hep beraber bir inceleyelim.

Hamilelik süresi boyunca çalışmaya devam etmek sağlıklı mıdır? Normal midir?

Anne adayının sağlık açısından hiçbir problemi yoksa ve bunun yanı sıra normal bir hamilelik dönemi yaşıyor iseniz doğuma oldukça az bir zaman kalana kadar çalışmanız herhangi bir sorun ortaya çıkarmayacak ve çalışmanıza da engel olmayacaktır.

Fakat bu konuda dikkat edilmesi gereken bir unsur da anne adayının çalışma koşullarıdır. Eğer işiniz gereği ağır kaldırmanız, uzun süre boyunca ayakta kalmanız, iş saatlerinizin çok yoğun olması, iş saatlerinin oldukça düzensiz olması, iş saatlerinizin çok yorucu ve uzun olması gibi çeşitli dikkat edilmesi gereken faktörler var ise çalışmanız doğru olmayacaktır.

Çünkü bu durum hem bebeğinizin sağlığına hem de sizin sağlığınıza zarar verecektir.