Bebeğiniz artık küçük bir bebek gibi görünür. 600-630 gram arasındadır. Bu haftalarda bebeğin kilosu boyuna göre daha hızlı artar. Bu hafta bebeğinizin gerçek saçları çıkar ve büyümeye başlar. Bebeğiniz artık anne karnında uyuma ve uyanma alışkanlığı kazanır. Bebeğinizin vücudu artık şeffaf değildir. Gerçek bir cilt görünümüne dönüşmeye başlar. Algıları kuvvetlendiği için dışarıdan gelen seslere ve karnınıza dokunduğunuzda tepkiler vermeye başlar.

Bebeğin vücudunu dengede tutan iç kulak gelişimini bu haftada tamamlar. Bu bebeğin hem sesleri daha iyi ayırt etmesini hem de daha iyi duymasını sağlar. 24.haftada tat alma duyusu da gelişir. Artık küçük bir insan görünümünde olan bebeğinizin en hızlı gelişen organlarından biri beyindir. Ayrıca akciğerlerindeki bronşlarında hızlı bir şekilde gelişmesi solunum için gerekli işlevlerin tamamlandığını gösterir.

Bel ve sırt ağrıları daha da artarak devam eder. Vajinal akıntılar artar. Karın bölgesinin gerginleşmesi sonucu karın ve göğüs bölgesinde kaşıntı ve çatlaklar oluşmaya başlar. Bu çatlaklar için doktor kontrolünde kremler kullanabilirsiniz. Anne adayının bu haftalarda kalsiyum ihtiyacı artacaktır. Kalsiyum açısından zengin gıdalar tüketerek bebeğin kemik yapısını güçlendirmelidir. Hamilelikte 24 ile 28 haftalar arsında şeker yüklemesi yapılmaktadır. Anneye şeker yüklemesi yapılarak gebelik şekeri olup olmadığı anlaşılır. Ancak bazı doktorlar bunun anne adayına ve bebeğe zarar verdiğini söylediği için alternatif testler de olduğu belirtilmelidir.