Hamilelik süreci özellikle ilk kez gebelik yaşayan ya da yaşayacak olan kadınlarda çok fazla endişe edilen, her şeyin en ince ayrıntısına kadar araştırılan, sürekli olarak kitaplar okunan ve notlar alınan oldukça önemli ve bir o kadar da güzel bir dönemdir.

Her kadın hayatının bir döneminde kesinlikle bebek sahibi olmak ister ve bunun için elinden ne geliyorsa en iyi şekilde yapar. Bu duruma halk arasında ‘annelik iç güdüsü’ de denilmektedir.

Hamilelik dönemi boyunca hem anne adayının hem de karnında yeni oluşmakta olan bebeğinin sağlıklı olabilmesi için dikkat edilmesi gereken birçok önemli konu bulunmaktadır. Bu yüzden hamilelik dönemi boyunca bir uzman doktor ile sürekli olarak iletişim halinde olmanızı şiddetle tavsiye ederiz.

Unutmayınız ki bebeğinizin sağlığı kadar sizin sağlığınız da önemlidir ve siz sağlıklı olmazsanız; bebeğiniz de doğal olarak bundan etkilenecektir.

Hamilelik döneminde vitamin hapı kullanmak gerekli midir?

Hamile olan kadınların hamilelik süresi boyunca vitamin hapı kullanması uzmanlar tarafından kesinlikle gerekli görülmüş, önemli bir konudur.

Örnek verecek olur isek; örneğin folik asit adı verilen vitamin anne adayının yiyecek olduğu besinlerde yeteri miktarda bulunmadığı için vitamin hapları sayesinde bu vitamini almanız mümkün olacaktır.

Fakat söz ettiğimiz bu vitamin haplarını ya da diğer vitamin haplarını kesinlikle doktorunuza başvurmadan kullanmamanızı şiddetle tavsiye ederiz.