Hamilelik dönemi bayanlar için çok zorlu bir dönemdir. Hamilelik döneminden daha zorlu bir dönem varsa o da şüphesiz ki; doğum yaptıktan sonraki dönemdir. Çünkü hamilelikleri nedeniyle fazla kilo alan bayanlar bu kiloları vermekte zorlanırlar. Ve hamilelik sonrası dönem de tıpkı hamilelik dönemi gibi yorucu geçer.

Hamilelik sonrasında kilo veremeyen bayanlar; hamilelikten hemen sonra eski görünümüne kavuşan bayanlara her zaman hayran olmuşlardır. Ve sırlarını da merak ederler. İşte hamilelik dönemi ve sonrasında en fit görünümde olan ünlüler;

Zeynep Demirel

Futbolcu Volkan Demirel’in eşi Zeynep Demirel hamileliğini fit bir şekilde tamamlayan ünlülerin başında gelmekte. Yalnızca kilosu göbeğinde toplanan, kalçasına çok az kilo alan ancak güzelliğinin hiçbir şekilde azalmadığı Zeynep Demirel’e de bir hayranı instagram hesabından; “Doğurmadan inanmayacağım“ yorumunu yaptı.

Aldığı kilolar herkes tarafından fark edilen Zeynep Demirel’in hamileliği 8,5 aylıkken öğrenildi. Zeynep Demirel hamileliğinin 8. ayında siyah jarse dar bir elbise giyerek iddiasını konuşturmuştu.

Ebru Şallı

Pilates’den gelen fitliği ile tanınan Ebru Şallı, karnı neredeyse yokken doğum yapan ünlüler arasında. Hamileliği süresince pilatese devam eden Şallı’nın doğum yaptıktan hemen sonra eski görünümüne kavuşması da elbette pilatese bağlandı. Şallı, kendisiyle yapılan röportajda bebeğin ve annenin sağlığı açısından sporun çok önemli olduğunun altını çizdi. Ebru Şallı, eski görünümüne hızla kavuşmasında ve hamilelik döneminde karın dışı bölgelere fazla kilo almamasında pilatesin etkisini vurgulayarak hamile bayanlara pilatesi tavsiye ediyor.

Çağla Şikel

Oyunculuğu, mankenliği ve sunuculuğu ile Türkiye’nin önemli isimlerinden olan Çağla Şikel, iki doğum yapmış ünlülerden. Yaptığı iki doğuma rağmen ise hala fit görünümünü korumakta. Çağla Şikel ise doğumdan sonra fit kalmasını yüzmeye borçlu. Çağla Şikel’in hamileliği yaz aylarına denk gelmişti ve sık sık yüzüyordu. Tatil boyunca sıklıkla görüntülenen Şikel vücudunda çatlaklar oluşsa da vücudunu çok yaymamıştı. Doğumundan sonra da eski kilosuna bol bol yüzerek ulaştı.

Gisele Bundchen

Ünlü top model Gisele Bundchen fitliğini koruyan hamileler arasında ilk sırayı çekmekte. İnstagram fotoğraflarının birinde Gisele Bundchen, 5 aylık hamile ve ipli bikinisiyle poz vermekte. Bu cesareti gösterdiği için Gisele Bundnchen hamileyken dahi ne kadar fit olduğunu kanıtlamakta.

Meryem Uzerli

Ünlü oyuncu Meryem Uzerli’de hamileyim diye kameralardan kaçmayanlardan. Kameralara defalarca hamileyken poz veren Uzerli’de örnek alınması gereken hamile ünlülerden.