Burçların hayatlarımızın birçok alanı üzerinde aktif etkileri olduğu söyleniyor. Yıldızların konumlarının davranışlarımız üzerinde gerçekten etkisi var mıdır bilmiyoruz ama burç konusunun merakımızı cezbettiği de bir gerçek.

Biz burçların anne adayları üzerindeki etkilerini merak ettik ve pek bilimsel olmayan bazı sonuçlara ulaştık. Siz de meraklandıysanız işte yorumlarımız;

KOÇ

Burcu koç olan anne adayları sırtlarına minder yerleştirerek koltuklarında oturacak insanlar değillerdir. Sahip oldukları bitmek tükenmek bilmez enerji ve savaşçı yapıları sayesinde hamilelikleri boyunca yerlerinde hiç duramazlar. Onları karınları burunlarında olduğu halde spor yaparken ya da plazada topuklu ayakkabılarla iş bağlantıları kurarken görebilirsiniz.

BOĞA

İşte size mükemmel bir anne adayı! Aslında hamile olmadan önce anneliğe çoktan hazırdırlar. Boğa burçları 9 ayı karınlarında taşıdıkları bebeğe ninniler okuyarak geçirirler. Hamilelik döneminde kilo almaya oldukça meyilli olurlar. Diyetler pek onlara göre değildir. Duygusal olmaları nedeniyle eşlerinden ve çevrelerinden bu dönemde daha fazla destek görmek isteyeceklerdir. Aksi taktirde küsüp doğurmaktan vazgeçebilirler.

İKİZLER

Bu burç grubunda yer alan anne adayları hamileliğin yarısını uyuyarak diğer yarısını da etrafındaki insanlara hamileliklerini anlatarak geçirirler. Oldukça neşelidirler ve bu durum hamileliklerine ve bebeklerinin sağlıklarına da olumlu olarak yansır. Duygularını kolay kolay göstermeyen hamile ikizler, östrojen hormonundan çok fazla etkilenmeyeceklerdir. Uyumadıkları zaman hiçbir kuvvet onları evde tutamaz. Gezmeyi, yeni yerler görmeyi severler, sportif yapıları sayesinde sağlıklı bir hamilelik süreci geçirirler.

YENGEÇ

Öncelikle bir yengeç kadınını asla üzmemelisiniz! Hele ki hamile bir yengeç kadınını asla! Kolay incinebilen yengeç kadınları hamilelik dönemlerinde daha da hassas olacak ve çevresinden özel ilgi bekleyecektir. Suya ve denize olan özel ilgileri nedeniyle suda doğum yapmak gibi yöntemler yengeç kadınları için oldukça ilgi çekici olabilir.

ASLAN

Aslan burcu anne adayları çocuklarına çarpım tablosunu anne karnında öğretmeye başlamışlardır bile. Çünkü çocuklarının eğitimine oldukça ilgi gösterirler. Bebekleri bir an önce doğmalı, kendileri gibi başarılı olmalıdır.

Aslan kadınları hamilelik ve iş yaşantısını dengeli bir şekilde sürdürebilir. Hamile oldukları için özel ilgiye tabi tutulmayı ise asla istemezler! Ne var yani? Alt tarafı doğuracaklardır .

BAŞAK

Başak burcu anne adayları mükemmeliyetçi bir yapıya sahiptir. Bu nedenle çocuklarını da kusursuz bir şekilde yetiştirmek isterler! Hiç bir şey eksik olmamalı, ihmal edilmemelidir! Bebeğin ilk eğitimi için gerekli olan tüm eğitim araç ve gereçleri alınmış bebişin odasına yerleştirilmiştir.

Bu burç grubunda olan anne adaylarının hamilelik süresince en çok ilgilerini çeken şey, zeki bir çocuk yetiştirmek için tüketilmesi gereken gıdalardır. Sofralarından omega 3’ü, bademi, cevizi asla eksik etmezler.

TERAZİ

Teraziler estetiğe, şıklık ve zerafete oldukça önem veren bir burç grubudur. Bu nedenle şık bir hamile olmak teraziler için oldukça önemlidir.

Terazilerin dolaplarında hamilelikleri boyunca kendilerini rahat ve seksi hissedecekleri kıyafetler mutlaka bulunmalıdır. Aksi halde kendilerini çok mutsuz hissedebilirler. Aynı zamanda bebekleri için de en cici kıyafetleri hazırlayıp dolaplarına yerleştirmişlerdir.

AKREP

Bilindiği gibi akrepler idealisttir. Kafalarında hep geleceğe dönük planlarla yaşarlar. Bebekleri dünyaya gelmeden akrep anneleri evlatlarının mutluluğu ve başarısı için yol haritasını çoktan çizmiştir bile.

Korumacılık diğer güçlü özelliklerindendir akreplerin. Bu nedenle bir akrep kadını hamilelik döneminde gıda sağlığı başta olmak üzere kendisi ve bebeği için her türlü tedbiri almayı asla ihmal etmez.

YAY

Hamilelik döneminde kendilerini kısıtlayan hiçbir şeyden hoşlanmaz yay kadınları. Öne çıkan en temel özellikleri bağımsızlıktır. Kendi bağımsızlıklarına düşkün oldukları gibi çocuklarının kendilerine bağımlı bir hayat yaşamasını da istemezler. ‘’Çocuk eğitimi anne karnında başlar’’ türünden laflara sinir olurlar. Onlara göre hayat en iyi öğretmendir. Bu nedenle çocukların hayatı kendi başlarına öğrenmesini , aslında daha çok ‘’keşfetmesini’’ isterler. Evet, çocukları büyürken de en çok kullanacakları kelimelerden biridir keşif.

OĞLAK

Oğlak burcu kadını gelenekseldir. Yüksek olasılıkla gebe olduklarına da limon testi yaparak karar vermişlerdir. Hamilelikte göbeği basketbol topu gibi yuvarlaksa çocuğunun erkek olacağına, yok eğer karpuz gibiyse kız çocuk sahibi olacağına inanırlar.

Oğlaklar son derece tutumlu oldukları içindir ki hamilelik ve doğum sonrası alışverişlerine karşı mesafelidirler. Mesela bir oğlak kadını kan ter içerisinde kalsa da bebeğini kucağında taşır ama bebek arabasına o kadar parayı asla vermez!

KOVA

Kova burcu kadını hayatını çocuklarına göre düzenlemeyi saçma bulabilir, Bu durum hamilelik dönemleri için de geçerlidir. Seyahate gitmek istiyorsa gidecektir. Hiçbir doktor ona engel olamaz! Bir gün uçakta doğum yapan bir kadınla karşılaşırsanız hangi burç olduğunu sorun, yüksek ihtimalle kova burcu olduğunu söyleyecektir size.

Hamilelikte bebeği için yaptığı en büyük plan onu kucağa alıştırmamak, odasında tek başına uyumaya alıştırmaktır. Oğlak burcu anneleri tarafından ‘’zamane annesi’’ olarak adlandırılan kova burcu kadınları için bebek telsizleri mükemmel bir icattır.

BALIK

Balık anne adayları son derece şefkatli ve duygusaldır. Bu özellikleri nedeniyle hamileliğin yarısını ağlayarak geçirebilirler. Hamilelik sırasında salgılanan östrojen hormonundan en çok etkilenen anne adaylarıdır. Anneliği çok fazla önemser balık kadınları. Mükemmel anne olma çabaları ise onları yorabilir.