Evli kadınlar belirli bir dönem sonra bebek sahibi olmak isterler. Bunun için çaba sarf ederler. Bazen vücudunuz sizleri kandırabilir ve hamilelik belirtileri gösterebilir.

Ya da başka bir rahatsızlığın belirtileri hamilelik belirtileri ile karıştırılabilir. Bu yazımızda, hamilelik belirtilerini anlatacağız. Yazımızı okuyarak bu tür yanlış anlaşılmaları minimize indirebilirsiniz. Bu sayede hem boş yere ümitlenmeyecek, hem de yapmanız gerekenleri öğreneceksiniz.

Memelerinizde şişlik ve dolgunluk, dokunduğunuzda ağrı ve meme ucunda hassasiyet olacaktır. Normalden çok daha sık idrara çıkma, vajina akıntılarının normalden daha da artması gibi belirtiler gebelik belirtileri olabilir.

Fakat bu durumlar bazı zamanlar gebeliğin değil, başka sağlık sorunlarının da belirtisi olabilmektedirler. Bu yüzden eğer hamilelik testi negatif çıktı ise bir doktora gitmeniz gerekir.
Her ay düzenli regli olurken, bir anda regli gününüz gecikirse ve akabinde mide bulantılarınız başlar ise şüphelenmeye başlayabilirsiniz.

Öncelikle yapmanız gereken en yakın eczaneye giderek hamilelik testi almak. Kesin sonuç için iki tane birden alabilirsiniz. Bu testleri birer saat aralıklar ile yapmanız daha iyi olacaktır.

Eğer bu testler pozitif ise, kesin olarak emin olmak için bir de sağlık ocağında kan testi yaptırabilirsiniz.

Kafanızdaki soru işaretlerini silmesi açısından iyi olacaktır. Kasıklarınızda kasılmalar olabilir.
Kan testinde pozitif çıktıktan sonra bebeğin ultrasonda görünmesini bekleyiniz.