Moda, geçmişten günümüze oldukça değişkenlik gösteren bazen en yenilerin bazen de nostalji rüzgarlarının estiği bir tekstil dünyası. Fakat eskiden hamileler bu moda dünyasının içerisinde yer alamıyor ve tek tip elbiseleri giymek zorunda kalıyorlardı. Evet, hamilelik önemliydi ama neşe ve mutlulukla geçirilmesi gereken bir olay yerine eziyet ya da saklanması gereken bir durum havası yaratılıyordu. Yani üzerinde kafa yorulması gerektiği düşünülmüyordu. Ancak günümüzde koşullar değişti. Artık bu mucize olayı yaşayacağınız ayları mutlu ve eğlenceli geçirmek her hamilenin hakkı.

Çünkü zaten hamileliliğin vermiş olduğu sıkıntılardan bunalan anneyi bir de içine giremediği ya da sevemediği kıyafetlerle kısıtlamak, hormon değişikliği ile bozulan psikolojisini daha fazla yıpratmaktan başka bir işe yaramayacaktı. Tekstil dünyası anne adaylarını düşünerek onların hamilelik dönemlerinde ayna karşısında keyiflenebileceği yepyeni fikirler üretmeye başladı. İşte esprili hamile tişörtleri de bu kıyafet tarzlarından biri. Artık vitrinlerde daha eğlenceli ve daha komik tasarımları rahatlıkla bulabiliyorsunuz.

Anne adaylarının en çok tercih ettiği tişörtler rahatlığı ve her tür kıyafetle kullanılabilirliği açısından hamile gardırobunun vazgeçilmez parçaları arasında yer almaktadır.

Hamilelik serüvenini sevimli hale getirmeyi başarabilen bu esprili tişörtleri pantolon, tayt, etek ve solo petlerle rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ancak her kıyafette olduğu gibi tişörtlerin de %100 pamuklu ve terletmeyen kumaşlardan üretilmiş olması gerekmektedir. Kaliteli kumaşların kullanıldığı penyelerin tercih edilmesinin anne adayının dolayısıyla bebeğin sağlığı açısından önem taşıdığını unutmamanız gerekmektedir.

Her renkte ve her bedende bulabileceğiniz tişörtlerin üzerine basılan esprili bebek karikatürleri yüzünüzü gülümsetmeyi başardığı gibi dışarıdan hamilelere olan bakış açısını da değiştirdiğini söyleyebiliriz. Ancak elbette ki klasik bir tarzı olan anne adayları bu tişörtlere ön yargılı bakabilir. Normal hayatında oldukça sade kıyafetleri seçen hamileler bu tişörtleri giyme cesaretini gösteremeyebilir. Fakat siz hamilesiniz belki de hayattaki en güzel şey başınıza geldi. Sizce de çok dikkat çektiğini söyleyip sizi bu kıyafeti almaktan vazgeçirenlere hak ettiği cevabı vermenin ve biraz olsun eğlenmenin zamanı gelmedi mi? Öyleyse dolabınızda sevimli olduğu kadar kullanım rahatlığı olan bu tişörtlere yer açabilirsiniz.