Bahar ayları hamilelik için en güzel aylar diyebiliriz. Çünkü kışın kasvetli havasından kurtulup havaların ısındığı, güneşin kendini gösterdiği, kuşların cıvıldadığı bu mevsim insanın enerjiyle dolmasına sebep olmaktadır. Bahar hamileleri şanslıdır. Çünkü yeşile bürünen ve çiçeklerle kaplanan doğa, hamilelik hormonları tarafından bozulan psikolojinizi düzeltmeye yarayacaktır. Belki de kışın soğuk aylarında yapamadığınız yürüyüşleri yapabilecek, egzersizlerinizi doğada tamamlayabileceksiniz.

Elbette ki bahar sadece ruhumuzu değil fiziksel olarak bedeninizi de etkileyecek, dolayısıyla havalar ısındıkça kıyafetlerinizde değişiklik yapmayı isteyeceksiniz. Çünkü ısınan doğa sizi daha çok dışarı davet edecek ve siz belki de ‘ne giyeceğim?’ telaşına düşeceksiniz.

Oysaki mevsim ne olursa olsun telaş edilmesi gereken tek konu, anne adaylarının rahat hareket edebilecekleri ve bebeklerinin hareketlerini kısıtlamayacakları kıyafetleri seçmeleri olacaktır. Çünkü artık giyim sektörü hamile kıyafetleri konusunda oldukça zengin bir ürün yelpazesine sahip. Yani istediğiniz tarzda kıyafeti rahatlıkla bulabilmeniz ve hamileyken bile şık bir görünüme sahip olmanız mümkün. Bahar aylarında sizi fazla terletmeyecek pamuklu, terinizi tutabilecek penye tarzı kıyafetleri, basic tişörtleri, eşofmanları, şortları, bol etekleri, uzun veya kısa elbiseleri, tunikleri, hamile tulumları ve taytları rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Ancak hormonlarınızın farklılaştığını ve sık sık vücut ısınızın değişebileceğini unutmamanız gerekiyor. Çünkü sabah giymiş olduğunuz bir kıyafet sizi gün içerisinde bunaltabileceği gibi ince bir giysi birden üşütebilir. Bahar ayları için dolabınızda her an giyip çıkarabileceğiniz triko veya penye hırkalar, kot ya da kumaş ceketler üzerinize atabileceğiniz şallar bulundurmak ısı değişikliklerine karşı rahat etmenizi sağlayacaktır.

Bahar aylarında hamile olanlar için iç giyim de büyük önem taşır. Sizi terletmeyecek %100 pamuklu çamaşırları özellikle geceleri rahat edebileceğiniz penye sütyenleri kullanabilirsiniz. Bunu yanı sıra gece giyeceğiniz yatak kıyafetlerinin değişmesi gerekecektir. Kış aylarında giydiğiniz kalın pijama ve geceliklerin artık kaldırılma vakti gelmiş demektir. Bunların yerine yine pamuklu gecelikler, bol penye pijamalar geceleri rahat geçirmenizi sağlayacaktır.

Bu güzel aylar yürüyüşler için uygun zamanlar olduğundan botların ve çizmelerin yerini babetlere ve spor ayakkabılarına bırakabilirsiniz.