Her kadın güzel giyinmek ister. Özellikle düğün, nişan, kokteyl gibi özel günlerde farklı ve özel olmak kadınlar için büyük önem taşır. Hamileyseniz bu durum biraz zor görünebilir. Çünkü büyüyen karın, genişleyen kalçalar, büyüyen göğüsler ile hiçbir elbisenin içine sığılamayacağı ve ne yaparsanız yapın şık görünemeyeceğiniz düşüncesi sizi özel günlere katılma isteğinden ala koyabilir. Oysaki eskiden hamile bayanlarında güzel ve şık görünmek isteyebileceğini dikkate almayan tekstil dünyası günümüzde en şık ve en modern abiye kıyafetlerini üretmeye başladı. Bu durumda artık anne adayları da özel gecelerde güzelliklerinden ödün vermeden salınabiliyorlar.

Elbette ki abiye kıyafetleri seçerken de diğer hamile kıyafetleri gibi dikkat etmeniz gereken hususlar vardır. Öncelikle bu kıyafetler tüm gece ve ya gündüz üzerinizde kalacağı için sizi terleterek rahatsız etmeyecek kumaşlardan yapılmış olması gerekmektedir. Belki büyüyen karnınızla küçücük kabinde kıyafet giyip çıkarmak hiç hoş görünmese de size en uygun olan modeli ve rengi bulabilmek için beğendiğiniz birkaç farklı elbiseyi denemelisiniz.

Genellikle hamileler için abiye kıyafetleri göğüs altından bollaşan karın kısmının rahat edebileceği modellerde dikilmektedir. Uç kısımları bol abiye kıyafetler bebeğinizin olduğu kadar sizinde rahat hareket etmenizi sağlayacaktır. Uzun maksi hamile kıyafeti tercih ediyorsanız en azından yürürken takılıp düşemeyeceğiniz uzunlukta olmasına dikkat etmelisiniz. Maksi elbiseler seçmek şişen ayak bileklerinizi gizlemek için de iyi bir seçenek olacaktır.

Vücuduna ve boyuna güvenen anne adayları ise kısa mini abiyeleri deneyebilirler. Eğer İlkbahar veya sonbaharda iseniz şeffaf düşük kollu, V yaka veya derin olmayan göğüs dekoltesi ile askılı stiller şık seçenekler olacaklardır. Bunun dışında saten hamile pantolonlarını şık abiye üstlerle tamamlayabilirsiniz. Hormon artışından kaynaklanan vücut sıcaklığınızdaki değişimler için yanınızda şal, ceket gibi üstler bulundurmalısınız. Ayrıca kıyafetlerinizi uygun aksesuarlarla da süslemek hamileyken bile şık olunabileceğinizi göstermenize yardımcı olacaktır. Sevdiğiniz renkler dışında mavi hem asil hem de daha ince görünmenizi sağlarken siyah, bordo ve gri renklerde kusurları kapatarak muhteşem bir görünüme sahip olmanıza yardımcı olacaktır.