Hamleliğiniz ilerledikçe uyku pozisyonlarından kaynaklanan uyku problemleriniz artmaya başlayabilir. Büyüyen karnınız ve bebeğinizin daha hareketli olması sizi normal yaşamda uykuya geçmek için aldığınız uyku pozisyonunuzu değiştirmenize sebep olabilir. Çünkü bebeğiniz büyüdükçe karnınızın içinde dönmeye başlayacaktır zira sizin uyuyor olmanız onunda uyuyor olması anlamına gelmeyeceği için hareketli olması oldukça normal bir davranıştır. Ancak siz uyumak zorundasınız. Çünkü rahatsız geçirilen geceler hem sizi hem bebeğinizi hem de eşinizi etkileyecektir. İyi ve kaliteli bir uyku uyunamayan gecenin ardından gelen gün, oldukça gergin ve yorgun olmanıza sebep olabilir. Üstelik bu uyku problemlerinin birkaç ayı kapsayacağını düşünürsek rahat bir gece geçirebilmek için bulabileceğiniz çözümler oldukça önem kazanacaktır.

Bunun dışında sağa ve sola dönerken yaşayabileceğiniz sırt ve bel ağrıları da zaten zor geçebildiğiniz uykunuzu bozabilir. Ancak Avrupa’da ve Amerika’da uzun zamandır kullanılan hamile yastıkları artık ülkemizde de anne adayları tarafından sıklıkla tercih edilerek keyifli ve rahat bir uyku uyuyabilmenize yardımcı olmaktadır.

Öyle ki bu yastıkların çok amaçlı kullanım için aerodinamik yapılmış olması gecenizi sıkıntı olmaktan çıkaracaktır. Neredeyse tüm hamilelerin en rahat pozisyonu bulabilmek ve ağrılarına engel olmak amacıyla pek çok yol denediğini biliyoruz. Zaten rahatsız yattığınız bu aylarda iki üç yastığı birden yatağınıza doldurmak ne sizin ne de eşiniz için pek keyifli bir gece olmayacaktır. Oysaki hamile yastığı kullanmak sizi sırtınıza, karnınıza veya diz arasına destek amaçlı koyduğunuz yastıklardan kurtarabilir. Şikâyetleriniz doğrultusunda başvurulan doktorların da olumlu görüşlerini alan yastıkları hamilelik sonrasında bebeğinizin arkasına destek vermek amaçlı ya da alt açma minderi olarak da kullanabilirsiniz. Ayrıca pek çoğu demonte olan yastıklar bebeğinizi emzirirken kolunuzun altına destek amaçlı da koyabilirsiniz.

Bu yastıklar anne adayları ve bebeklerinin sağlığı düşünülerek yapıldığı için üretiminde 1. sınıf malzemeler kullanılmaktadır. Dışı %100 pamuklu kumaştan yapılan yastıkların iç dolgu maddesinde de %100 polyester kullanılmaktadır. Hamilelerin olmazsa olmazları arasına girebilmeyi başarabilen yastıkları denedikten sonra vazgeçilmeziniz olacağına emin olabilirsiniz. Hatta bu yastığı gittiğiniz her eve taşımak isteyebilirsiniz.