Pek çok anne adayı hamile kaldıktan bir süre sonra eski kıyafetlerinin içine sığamadığı için kendini mutsuz hissedebilir. Elbette hamileliğin ilk aylarında normal kıyafetleri giymek sıkıntı yaratmayacaktır. Ancak karnınız belirgin bir hal almaya başladığı ve kalçalarınızın dolgunlaştığını anladığınız an yeni kıyafetler almak ve mağazaları keşfetmek için en uygun zaman olacaktır. Artık üzerinize olmayan kıyafetler için üzülmek yerine hayatınızın en özel dönemi için yaptığınız alışverişten keyif almaya çalışmak yerinde bir davranış olacaktır.

Alışverişte ilk önem vereceğiniz konu rahatlık olmalıdır. Sizin ve bebeğinizin sağlığını tehlikeye atmayacak tarzda üretilen hamile kıyafetlerini seçmek hareketlerinizi kısıtlamayacağı için kendinizi rahat hissetmenizi sağlayacaktır.

Anne adaylarının giymekten en çok hoşlandığı kıyafetlerden biri hamile tulumlarıdır. Bu tulumlar ülkemizde sokak modasının vazgeçilmezleri arasında yer aldığı gibi Avrupalı anne adaylarının da dolaplarında mutlaka bulundurmaktan hoşlandıkları parçalardan biridir diyebiliriz. Kullanış bakımından oldukça rahat kabul edilen tulumların ayarlanabilir beden özelliğine sahip olması en büyük tercih sebebi. Çünkü bebeğin hareketlerini kısıtlamayacak kıyafetlerin kullanılması büyük önem taşıyor. Yani tulumunuzu hamileliğin ilk aylarında almış olsanız bile karnınızın büyüdüğü ilerleyen aylarda da yanlarında bulunan düğmelerle kolayca genişleterek rahatlıkla kullanabiliyorsunuz.

Bu tulumların rahatlık dışında en iyi özelliklerinden biri de üzerinize giyeceğiniz her tür üstle kombinlenebilir olmasıdır. Örneğin esprili tişörtler ve yarım askılılarla sportif bir görünüm yakalarken, içine giyeceğiniz beyaz bir gömlek ve uygun aksesuarlarla oldukça şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

Sonbaharda giyeceğiniz balıkçı yakalar veya akşamüstleri üzerinize aldığınız şallarla da hamile modasında farklı stiller yaratabilmek hayal gücünüze kalmış. Ayrıca botlar, spor ayakkabıları ve babetlerle mükemmel bir uyum sağlayan tulumları sizi rahatsız etmeyecek kadar topuklu ayakkabılarla da giymeniz mümkün.

Kısacası ister kumaş, ister kanvas, ister kot kumaşından yapılmış olsun önemli olan sizin bu hamile tulumları ile tarzınızı yaratıp kendinizi olduğundan daha şık ve rahat hissetmenizdir. Hamileyken bile kendinize ve bebeğinize uygun kıyafetlerle kendi modanızı kendiniz yaratabilirsiniz.  Unutmayın, mucize içinizde…