Hamilelik ya da gebelik yumurtanın döllenmesinden doğuma kadar geçen yaklaşık 40 haftalık bir süreçtir. Bu süreç boyunca özellikle anne adayları hayatlarından ve konforlarından feragat etmektedirler. Hamilelik sürecinde anne adayları yaptıkları birçok rutini yapamamaktadırlar. İşte anne adaylarının burnunda tüten 10 şey!

1. İstediği her şeyi yemek: Anne adayları gebelik sürecinde sağlıklı beslenme düzenine uymak için canlarının istediği yiyeceklerden vazgeçmektedirler.

2. Sırtüstü yatmak: Özellikle hamileliğin son aylarında anne adayları sırt üstü uyuyamamaktadır.

3. Parfüm kullanmak: Hamilelikte burun, kokulara karşı daha hassas bir hale gelmektedir. Bu nedenle anne adayları genellikle keskin kokulara karşı daha duyarlı olurlar ve çoğu zaman parfüm bile kullanamazlar.

4. Topuklu ayakkabı: Konforlu bir yürüyüş yapması gereken hamileler bu süreç boyunca topuklu ayakkabı giyemezler.

5. Saçlarda değişiklik: 40 haftalık süreç boyunca anne adayları saçlarını boyatamamakta veya herhangi bir kimyasal işlem uygulayamamaktadır. Bu da gebelikte anneleri zorlayan bir durumdur.

6. Duygu kontrolü: Ani hormon değişiklikleri nedeniyle duygularında çok ani yükseliş ve düşüşler yaşayan anne adayları gebelik öncesi hallerini özlemektedir.

7. Kafeinli içecekler: Gebelik süresince kahve, çay gibi kafeinli içecekler çarpıntı yapacağı için tüketilmemektedir. Anneler bunun özlemini çekmektedir.

8. İstediklerini giymek: Hamilelikte değişen vücut yapısı ile birlikte sadece üzerinize olanı giymeniz gereklidir. Bu nedenle anne adayları istediği şıklığı yakalamayı özler.

9. Rahat tuvalete gidebilme: Gebelikte kabızlık birçok annenin problemidir. Sağlıklı bir tuvaleti birçok hamile özler.

10. Panik olmadan yaşamak: Hamilelikte anne adayları ve çevresindeki insanlar her an panik içerisinde olur. Olumsuz bir durumla karşılaşmaktan korkma psikolojisi anne adaylarını yormaktadır. Bu da eski günleri özletmektedir.