Hamilelik süreci 38-40 hafta arasında süren biraz ağrılı biraz heyecanlı bir yolculuktur.

Bu dönemde bebeğiniz ve sizde meydana gelen değişmeleri daha yakından takip edip merakınızı gidermek isterseniz hafta hafta hamilelik çizelgelerine bakabilirsiniz.

Bu çizelgelerde her hafta bebeğinizde meydana gelen değişim ve gelişimleri okuyabilirsiniz. Bebeğinize ait her hafta değişen organ ve vücut yapısına dair alacağınız bilgiler daha bilinçli bir anne olmanız için de önemlidir. Her hafta bebeğinizin daha iyi gelişmesi ve beslenmesi için önerilen yiyecekler de bu çizelgede yer almaktadır.

Çizelge genel olarak bilgiler verse de hemen hemen doktor kontrolünde de aynı bilgileri hekiminizden duyabilirsiniz. Hafta hafta hamilelik çizelgesinde kalan süreyi bebeğinizin yaklaşık boy ve kilosunu da takip edebilirsiniz.

Normal standartlara göre belirlenen bu bilgileri takip ederek bebeğinizin sağlıklı olup olmadığını da anlayabilirsiniz. Hamilelik sürecinde sizi bekleyen sorunlar, yaptırmanız gereken testler, bebeğinizin son durumunu da yine bu çizelge içerisinde görebilirsiniz.

Embriyonun en yakın halini videolar ile de görebilmeniz bu mucizeye şahit olmanız için yeterlidir.

Sizi ve aile bireylerini heyecanlandıran bir bebeğin oluşumuna dair en güzel bilgileri bu çizelge ile görebilirsiniz. Hafta hafta hamilelik ilk kez anne olacak bayanları yakından ilgilendiren bir durumdur.
Ne ile karşılayacağını bilmeden başladığınız bu yolculukta bu anların keyfini nasıl çıkaracağınıza dair verilen güzel bilgiler ile rahat bir hamilelik dönemi geçirmenize de yardımcı olacaktır.