Çocukları olacağını öğrendikleri ilk andan itibaren anne ve baba adayının akıllarında birden çok soru işareti oluşmaktadır. Bunların başında ise bebeğin sağlığı ve cinsiyeti gelir. Birçok anne ve baba adayı bebeklerinin sağlıklı olduğu takdirde cinsiyetinin önemsiz olduğunu söylemektedir. Fakat içten içe, çoğu zaman tercih ettikleri bir cinsiyet olmaktadır.

Genellikle anne adayları birlikte süslenebilecekleri ve giyinebilecekleri bir kız çocukları olmasını ister iken, baba adayları ise, maç izleyip gezebilecekleri bir erkek çocukları olmasını arzular. Bu ikili arasında sempatik ve hoş diyaloglara yol açabilir.

Gebeliğin stresinden uzaklaşmak isteyen kadınlar bu durumu bir eğlenceye dönüştürebilir. Çevreden dış görüntüdeki değişikliğe bakılarak birden çok yorum yapılabilir. Karnın büyüklüğüne, meme halkasına göre bebeğin kız mı erkek mi olacağını tahmin eden tanıdıklarınız mutlaka olacaktır. Bunlara çok kulak asmamak ile birlikte, aşağıda yazacağımız bu belirtiler ile küçük ve eğlenceli tahminlerde bulunmanızda herhangi bir sakınca olmayacaktır.

Tatlılara ve meyvelere olan ilginiz arttı ise, eskisi kadar güzel görünmediğinizi düşünüyorsanız, göbeğiniz yayvan bir büyüklükte ise, normalden daha huysuz ve sinirli iseniz, memeleriniz normalden çok daha fazla büyüdü ise bebeğinizin kız olma ihtimali erkek olma ihtimalinden daha fazladır. Yine de vakti geldiğinde, ( 4. Aydan sonra ) doktorunuza giderek, ultrason yardımı ile cinsiyeti öğrenmeniz çok daha iyi olacaktır.