Günümüzde hamileliğin erken belirtilerinde cinsiyet ayrımını yapmanızı sağlayacak yöntemler vardır. Özellikle uzun zamandan beri inanılan bu belirtiler erkek bir bebeğe sahip olacağınıza işaret ediyor.

Erken Belirtilerin Yaşanmaması

Özellikle erkek bebek taşıyan anneler sabah bulantısı gibi durumları daha az bir şekilde yaşıyor. Her sabah boyunca anne izlenmeliyken, sabah bulantılarının gelişmemesi bebeğin erkek olabilme ihtimalini göz önüne getirmelidir.

Kalp Atış Hızı

Bebeğin kalp atış hızı da yine aynı şekilde cinsiyetine işaret edebilen durumların arasında bulunuyor. Eğer bebeğin kalp atış hızı 140’ın altında bulunuyorsa, bu durum erkek çocuğa hamile kaldığınızı gösterebilir.

Aknelerin Artışı

Erkek bebeğe hamile kaldıktan sonra, annelerden akne şikayetleri daha fazla gelmeye başlayacaktır. Özellikle yüzün belirli bölgelerine dağılmış olan bu işaretler önemli bir durumu gösterebilir.

Kişilikteki Değişiklikler

Bununla birlikte erkek çocukları, kişilik olarakta annelerinin değişmesine neden oluyor. Bu dönemlerde anneler her zamankinden daha agresif ve baskın olurken davranış anlamında da biraz daha olumsuz bir hava çizebilir.

İdrar Rengi

İdrar rengi hamilelik döneminde değişme yaşayacaktır. Eğer bu rengin daha koyu bir renk aldığını görüyorsanız, o zaman erkek bebek ihtimalinin biraz daha fazla olduğunu belirtmek gerekiyor.

Soğuk Ayaklar

Erkek bebek belirtileri arasında özellikle bu madde en çok ön plana çıkanlardan biridir. Hamilelik sırasında bir türlü dindirilemeyen soğuk ayaklar aslında bebeğin erkek olduğunu ispat edecek en önemli işaretler arasındadır.