Gebe kalındıktan sonra ilk haftalar boyunca kadın ve erkek arasında tatlı atışmalar yaşanmaktadır. Bu bebeğin cinsiyeti ile ilgilidir. Anne adayları birlikte aynı şeyleri giyip süslenebileceği kız çocuğunun hayalini kurarken, baba adayları ise birlikte maça gidip gezebilecekleri bir erkek evladının hayalini kurmaktadırlar.

Ortak fikir olarak bebeğin sağlıklı olması ve dünyaya gelmesi olsa da, içten içe herkesin bir cinsiyet tercihi bulunmaktadır.

Toplumda gebelik dönemleri ile ilgili birden çok hurafeler bulunmaktadır. Bunların birçoğu asılsız ve tıbbi hiçbir kesinliği olmayan konulardır. Fakat bazıları ise az da olsa gerçeklik payı bulunan bilgilerdir.

Ultrasonda 4. Aydan sonra cinsiyet belli olsa dahi, öncesinde bir tahmin yapmak tüm aile için keyifli anlardan birisi olmaktadır. Kesinliği olmamakla birlikte aşağıdaki belirtileriniz var ise erkek bebeğiniz olabilir. Yine de kesin sonuç için 4. Ayı beklemeniz daha iyi olacaktır.

Gebelik süresince mide bulantılarınız olmuyor ise, göbek kısmınızdan daha fazla kilo aldıysanız, normalde olduğunuzdan daha güzel görünüyorsanız, cildiniz parlıyorsa, tuzlu ve ekşi yiyeceklere daha düşkün olduysanız, ayaklarınız normalden daha çok üşüyorsa, eşinizde sizinle birlikte kilo almaya başladıysa, göğüs uçlarınız çok koyu bir renge büründü ise, göbeğiniz basketbol topu şeklinde ise, vücut tüyleriniz normalden daha çabuk çıkıyor ise erkek bebeğe gebe olma ihtimaliniz bulunmaktadır.

Bunların yalnızca halk arasındaki söylentiler olduğunu unutmayıp, kesin sonuç için ultrason sonuçlarını bekleyiniz.