Doğum sonrasında yaşayacağınız en büyük mutluluklardan bir tanesi bebeğinizi kucağınıza alıp onu emzirmektir. Size annelik duygusunu sonuna kadar yaşatacak olan bu eylem bebeğinizle aranızda duygusal bir yakınlık kurmanız açısından da önemlidir. Doğumun hemen ardından başlayan bebeğinizin emme ihtiyacı uzun süreler boyunca devam edecek ve bebeğinizle mükemmel anlar yaşayacaksınız.

Anne sütünün devamına bağlı olarak bebekler, süt ihtiyacını uzun süre annelerinden sağlarlar. Kişiden kişiye değişse de 2 yıla kadar bebeklerini emziren anneler vardır. Bu süre boyunca annenin bebeğini emzirmesi hem fiziksel güç hem de sabır gerektiren bir durumdur. Emzirme eyleminin sadece anne için değil bebek için de sağlıklı ve az yorucu bir şekilde devam etmesi önemlidir. Bu nedenle hem anne hem de bebek için en uygun emzirme pozisyonlarının yakalanması bu süreci rahat ve verimli geçirmek açısından önem taşır. Emzirme sırasında doğru tutuş ve doğru oturma pozisyonlarının uygulanması anneyi yormayacak ve oluşabilecek bel ve sırt ağrılarının önüne geçecektir.

Emzirme minderleri annelerin emzirme eylemlerinin sağlıklı ve rahat bir şekilde gerçekleştirilmesi açısından üretilmiş, emzirmede kolaylık sağlayan bir yardımcıdır. Anne ve bebekler düşünülerek hazırlanan emzirme minderleri emzirme esnasında en uygun pozisyonda bulunmazı sağlar ve bu açıdan oldukça yararlıdır. Uygun pozisyonun bulunamaması emzirme eylemini sizin ve bebeğiniz için zahmete dönüştürecek ve keyifli bir beslenme anının tadını yaşayamamanıza neden olacaktır. Düz ve yumuşak zemini ile bebeğinizin rahatı düşünülerek ergonomik olarak tasarlanan emzirme minderleri vücudunuzu saran yapısıyla emzirme saatlerinizi keyifli bir hale getirir. Her bedene uygun olarak üretilen emzirme minderleri sayesinde bebeğiniz rahat edecek ve beslenmekten daha fazla keyif alacaktır.

Bebeğinizle geçirmiş olduğunuz bu özel ve keyifli anları rahat, güvenli ve uzun bir şekilde yaşamak için siz de emzirme minderlerinin sağlamış olduğu bu kolaylıktan faydalanabilirsiniz.