Hamilelik süreci ile birlikte yaşanan tatlı sıkıntılar, hamile giyim alış verişi gibi heyecan verici durumların, bebeğin doğumu ile bitmesi ile birlikte ilerleyen zamanda içinde başka sorunlar nüksetmektedir.

Bu dönemde bebeğinizi kucağınıza almış olmanın verdiği heyecan ile birlikte, sağlığı, uyku düzeni, emzirme aralıkları gibi durumlar zihninizi meşgul eder.

Bebeğin ilk 6 ay boyunca anne sütünü alması gerektiği çok bilindik bir durumdur. Anne sütü bebeğe ihtiyacı olan tüm gıda ve vitamini verir.

İlk 6 ay boyunca su içilmesine dahi gereksinim duyulmaz. 2 yaşına kadar bebeğin ek gıdalar ile birlikte anne sütü alması birçok uzman doktor tarafından önerilir. Bebeğinizin sonraki dönemlerde sağlık sorunları yaşamaması için anne sütünün önemi çok mühimdir.

Bazı annelerin ne kadar isteseler bile sütü yeterli kadar gelmemektedir. Bu durum söz konusu olunca da, bebek yeterli besini alamaz ve ileriki dönemlerde de sıkıntılara sebebiyet verebilir.

Bu tür konularda tıbbi yöntemler dışında doğal yöntemlerde bulunur. Bazı gıdaların sütü arttırıcı özelliği olduğu bilinen bir gerçektir.

En fazla sütü arttıran gıdaların başında hurma gelmektedir. Özellikle ramazan ayında sıklıkla tüketilmekte olan hurma, emzirmekte olan annelerin imdadına yetişen bir besin olmaktadır.

Hurma DNA ‘ yı temizler ve vitamin açısından çok zengin bir besindir. Sütünüzün çok gelmesi kadar, emzirme döneminde yediğiniz besinlerin değerlerinin de yeterli olması da önemlidir.