Gebelik dönemi, hem anne adayının sağlığını korumak açısından hem de bebeğin sağlıklı olması açısından oldukça dikkat ve bir o kadar da önem isteyen bir konudur. Gebelik süresi boyunca yapılacak olan yanlış bir davranış ya da kullanılan yanlış bir madde hem bebek için hem de anne adayı için kalıcı sorunlar yaratabilmektedir. Neredeyse her anne adayının yaptığı yanlış davranışlardan bir tanesi hiç şüphe duymaksızın gebelik sürecinde pet şişe kullanmaktır.

Gebelik süresi boyunca pet şişe kullanımı çok tehlikeli!

Pet şişeler başta olmak üzere plastik maddelerin içerisinde bulunmakta olan Binefol A isimli bir kimyasal, bu maddelerin gebelik sürecinde kullanılması durumunda bebeklerin obez olma riskini yüksek miktarda artırıyor. Plastik ürünlerin neredeyse hepsinin içerisinde bulunan bu kimyasal insanların vücutlarındaki iştah düzenleyici hormonlara etki ederek iştahın açılmasına neden oluyor. Özellikle pet şişelerde yoğun olarak bulunan Binefol A kimyasalı aynı zamanda östrojen hormonunu da taklit ediyor. Bu nedenle salgı bezlerinin de çalışmasına etki ediyor.

Hamilelik süresi boyunca anne adayları plastik kullanımına çok dikkat etmeli.

Pet şişeler başta olmak üzere neredeyse tüm plastik maddelerde bulunmakta olan ve özellikle vücut içerisinde iştah düzenleyen hormonlara etki etmesi ile bilinen Binefol A kimyasalı, çocukların obez olma riskini yüksek miktarda arttırmaktadır. Ayrıca bunun yanı sıra otizm ve diğer nörolojik sorunlara da neden olabilmektedir.