Bütün kadınların hayali sağlıklı bir çocuk dünyaya getirmektir.

Evli çiftler belirli bir dönemden sonra çocuk sahibi olmak için çaba gösterirler. Bazı kişilerde bu durum sorunsuz gerçekleşir fakat bazı anne ve baba adaylarında ne kadar çaba gösterirlerse göstersinler bu durum mümkün olmamaktadır. Bunun sebebi sağlıkla ilgili bir sorun olabileceği gibi, başka etkenlerde olabilmektedir.

Gebe kalmakta zorlanan anne ve baba adayları birden çok yola başvurmaktadırlar. Bu yöntemlerin bir kısmı kulaktan dolma, tıbbi hiçbir kesinliği bulunmayan yöntemlerdir.

Boşa vakit ve umut kaybı olmaması için, doktor kontrolünde tedavi görmeniz daha sağlıklı olacaktır. Hem boşa vaktiniz gitmeyecek hem de daha kesin sonuçlar alacaksınız. Her insana uygulanan gebe kalma tedavisi farklıdır.

İlk önce sorun saptanır ve ona göre, doktorunuz tarafından bir tedavi yolu önerilir. Bu yöntemlerden birisi de çatlatma iğnesidir. Çatlatma iğnesinin kullanımı size doktor tarafından anlatılacaktır.

Yine de, gitmeden önce bilgi sahibi olmak istiyor iseniz yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Yumurtalıkları sağlıklı çalışmayan ve adet olamayan kadınlar için bu yöntem tercih edilir. Öncesinde ilaçlar ile yumurtalıklar çalıştırılmaya uğraşılır.

Bir sonuç alınamıyor ise son tercih olarak çatlatma iğnesi yapılır. Adet gününden birkaç gün önce bu iğne vurulur.

Yumurtalıkların çatlamaya başlamasının ardından cinsel münasebette bulunmak gebe kalma ihtimalinizi oldukça arttıracaktır.