Koç Bebeği

Koç burcu bebeklerinin temel özelliği dikkateleri üzerine toplayan bir karakterleri olmasıdır. Görmezlikten gelinmeyi asla kabul etmeyen bir yapıları vardır. Evde her zaman varlıklarını belli eden koç bebekleri ilginizi üzerine toplamak için biraz gürültü çıkarabilirler. Eğer koç burcu bir bebeğe sahipseniz ve ‘’yatağına yatırayım kendi başına uyusun ben de kendime vakit ayırayım’’ düye düşünüyorsanız işiniz o kadar kolay olmayacaktır. Ayrıca koç burcu bebekleri oldukça hareketli bir yapıya sahiptirler, onu ufak tefek kazalardan korumak için dikkatli olmanızda yarar var.

Boğa Bebeği

Boğa burcu bebekler inatçı bir karaktere sahiptirler. Bir şeyleri zorla yaptırmaya çalışmak onları kızdırabilir. İştahlarına oldukça düşkün olsalar da hoşlarına gitmeyen yemekleri yememek için ağızlarını kapatarak size direnebilirler. Sevgi gösterilerinden çok hoşlanan boğa bebeklerini dokunarak, sarılarak ve öperek sakinleştirebilirsiniz. Müziğin sakinleştirici etkisinden de faydalanabilir, uyumamakta ısrarcı olduğu zamanlarda sakinleştirici müzikler çalarak gözlerinin usulca kapanmasını sağlayabilirsiniz.

İkizler Bebeği

İkizler burcu bir bebeğiniz varsa öncelikle size ‘kolay gelsin’ diyoruz. Eğer doğum, beklediğiniz tarihten erken gerçekleşmişse muhtemelen ikizler bebeği dünyaya getirmişsinizdir. Çünkü genel karakter özelliklerinden en baskını aceleci ve sabırsız bir yapıya sahip olmalarıdır. Sıkılmak ikizler bebeğin temel özelliğidir, bir an önce yeni maceralara atılmak için sürekli hareket halindedirler. Meraklı olurlar ve emeklemeye, konuşmaya, yürümeye normalden daha erken başlarlar. Ele avuca sığmayan ikizler bebeği konuşmaya başladığı zaman ‘’neden’’ sorusunun cevaplarına karşı şimdiden hazırlıklı olun!

Yengeç Bebeği

Yengeç burcu bebeklerin en karakteristik özellikleri hassas ve duygusal olmalarıdır. Anne babalarını fazla yormayan yengeç bebeklerine karşı dikkatli davranmanız gerekebilir. Alıngan bir yapıya sahip olan yengeçler ufak tefek uyarılarınız ve sert bakışlarınız nedeniyle kolaylıkla incinip göz yaşlarına boğulabilirler. Kendilerini güvende hissetmek isteyen yengeç bebekleri sürekli kucağınızda olmak isteyebilir. Ayrı yatakta veya odada yatırıldıklarında kendilerini çok mutsuz hissedebilirler.

Aslan Bebeği

Aslan burcu bir bebeğiniz varsa uykusuz günler sizi bekliyor demektir. Karakter özelliklerinden en baskın olanı baskın bir yapıya sahip olmalarıdır ve bunu küçük yaşlarından itibaren gösterirler. Beşiğinde ağlamaya başladığı an yanına koşmakta aceleci davransanız iyi edersiniz çünkü sizi yanına getirene kadar ses tonunu gittikçe arttıracaktır. Yorulduğunuz ve kendinize vakit ayırmaya ihtiyaç hissettiğiniz anlarda kendilerini size hatırlatacak olan aslan bebekleri ilginin tek merkezi olmak isteyeceklerdir. Güçlü bir karaktere sahip olan aslan bebeklerinin bu özelliklerini takdir etmekle birlikte zaman zaman onlara patronun kim olduğunu göstermeniz gerekecektir.

Başak Bebeği

Başak bebeğine sahipseniz dünyaya küçük bir mükemmeliyetçi getirdiniz demektir. Düzenden oldukça hoşlanan başak bebeklerine karşı size de planlı programlı bir şekilde yaklaşmalısınız. Bebeğinizin uyku vakitlerine gecikmeler yaşandığında buna şiddetle tepki verebilir ve ortalığı ayağa kaldırabilirler. Yemek saatlerinde aksama yaşanırsa yine bu duruma tepki gösterecekler ve sizi programlı olmaya davet edeceklerdir. Onunla oyun zamanı oyun oynamalı, yemek zamanı gelince karnını duyurmalı, uyku zamanı gelince hemen uyutmalısınız. Kendilerine bebek muamelesi yapılmasından hoşnut olmayan başak bebeklerini kesinlikle ciddiye almalısınız.

Terazi Bebeği

İşte size mıncıklayarak sevilecek, öpmeye doyulamayacak bir bebek. Terazi bebeklerinin temel özellikleri sevecen, sempatik ve bıcır bıcır olmalarıdır. Göstermiş olduğunuz sevgi gösterilerine kahkahalar ve sempatik hareketlerle karşılık verecek olan başak bebekleri bu cazibelerini size karşı bir silah olarak kullanabilirler. Uyku vakti geldiğinde uyumamak, yemek yemesi gerektiğinde yememek için size gülücükler eşliğinde öpücükler yollayabilirler. Uyanık olmanıza fayda var!

Akrep Bebeği

Kucağınızdaki bebeğin küçücük görüntüsüne, sakin duruşuna bakıp aldanmayın, içinde nasıl bir kararlılık ve gurur yattığına nasıl olsa yakın zamanda şahit olacaksınız. Öncelikle akrep burcu bebeklerinin sezgileri çok güçlüdür. Bu bakımdan ondan birşeyler saklamaya çalışmayın ve moralinizi her zaman yüksek tutun. Sizde meydana gelen bir takım duygusal değişiklikleri hemen fark edecek ve tepkilerini belli edeceklerdir. Güçlü kişilik özelliklerine sahip olan akrep bebekleri sizinle güç savaşına girebilir ve istediklerini size yaptırmak için ayak direyebilirler. Onları gün içerisinde biraz yorarak enerjilerini boşaltmalarını sağlamak iyi bir çözüm olabilir yoksa sizinle mücadeleye girişebilirler.

Yay Bebeği

İşte özgür ruhlu bir bebek! Kucağınıza almaya çalıştığınız zamanlarda ortalığı nasıl da ayağa kaldırıyor değil mi? Siz onu kendi haline bırakın; emekleyerek, taytaylayarak evin her tarafını kendi keşfetsin. Yay burcu bebeği ancak böyle mutlu olacaktır. Oldukça sevgi dolu olan yay bebeklerinin akılları biraz evveldir ve dünyada neler olup bittiğini bir an önce keşfetmek için çabucak büyümek isterler. Ele avuca zor sığan bir yapısı olan yay bebekleri sizi fazla uğraştırmayacak kendi başlarına en kısa zamanda büyüyeceklerdir.

Oğlak Bebeği

Oğlak bebekleriyle konuşurken bebek taklidi yapmaktan vazgeçmelisiniz. ‘’Hanimiş benim yavrum’’ diyerek sunmuş olduğunuz sevgi gösterilerine karşı mesafeli bir tavır takınacak ve ne yaptığınızı anlamak ister gibi ciddi bir ifadeyle gözlerini size dikeceklerdir.  Çünkü karşınızda bu dünyaya ne yapmak için geldiğinin bilincinde olan, ciddi ve ağırbaşlı bir bebek duruyor. Alın bebeğinizi kucağınıza ve onunla bu dünyada ne gibi planları olduğu hakkında iki yetişkin gibi konuşun. Olgun bir kişilik yapısına sahip olan oğlak bebekleri çok fazla hareketli değillerdir ve bu da sizi fazla yormayacakları anlamına geliyor.

Kova Bebeği

Kova burcu bebeğinden uzun süredir ses çıkmıyorsa onları yatakların ya da masaların altında bulabilirsiniz. Orada kendilerine bir dünya kurmuş ve bu dünyayı keşfetmek için çeşitli oyunlar kurmuş olabilirler. Özgürlüklerine oldukça düşkün olan kova bebekleri daha yürümeye başlamadan emekleme evresinde evinizi karış karış dolaşacak, odalarda neler olup bittiğini keşfetmeye başlayacaktır. Evdeki eşyalara ve çevresindeki tüm detaylara ilgiyle yaklaşan kova bebekleriyle oyunlar oynayarak hayal dünyalarının daha fazla gelişmesine yardımcı olabilir, onunla keyifli vakitler geçirebilirsiniz.

Balık Bebeği

Gözyaşlarına, ağlamalara, uykusuz gecelere hazırlıklı olun! Çünkü balık burcu bir bebeğiniz varsa oldukça alıngan ve kolay kırılabilen bir bebeğe sahipsiniz demektir ve onu idare etmek o kadar kolay olmayacaktır! Bir bakışınızdan çeşitli manalar çıkarabilen balıklar hassas bir yapıya sahiptirler. Bu nedenle ona bakarken kaşlarınızı çatmamaya, eşinizle konuşurken sesinizi yükseltmemeye dikkat edin. Bu gibi durumlardan kolaylıkla etkilenerek mutsuz olabilir ve göz yaşlarına boğulabilirler. Kendi hallerinde büyüyen balık bebekleri sizi fiziksel olarak değil fakat duygusal anlamda yorabilirler.