Hamilelik döneminde bebeğin cinsiyetini öğrenip öğrenmemeye bazı çiftler kolaylıkla karar veremezler. Kimi çiftler için heyecanla beklenen bu haber bazı tatlı telaşları ve güzel hayalleri de beraberinde getirir. Ancak biz bu yazımızda bebeğinizin cinsiyetini öğrenmemek için bazı sebepleri bir araya getirdik. Elbette son tercih yine size ait 🙂

Sürpriz olur

Teknolojinin ilerlemesiyle süprizler de hayatımızda nadir olarak yer bulmaya başladı. Bebeğinin cinsiyetini ancak kucağına aldığı zaman öğrenen anne-babanın o an yaşadığı tatlı sürpriz anı artık kolay kolay yaşanmıyor. Eğer doğuma kadar bebeğinizin cinsiyetini keşfetmek için bekleyecek sabrınız varsa bu sürpriz anı doğum sonrasına bırakmak emin olun sizin için çok daha heyecan verici olacaktır.

Ultrason Gerçek Amacına Ulaşır

Ultrason, bebeğinizin gelişiminin iyi olup olmadığını kontrol amacıyla kullanılır. Bu kontrol sırasında bebeğiniz için ölçümler yapılır ve tüm organlarının sağlıklı olup olmadığının bilgisini verir. Çoğu anne adayı ise ultrason sırasında bebeklerinin cinsiyetine odaklanmaktadırlar. Bebeğinizin cinsiyetinini öğrenme işini doğum sonrasına bırakmak ultrasonu gerçek amacına ulaştıracak bir tercih olacaktır.

İtici Güç Sağlar

Doğum olayı kadınlar için yorucu bir deneyim. Özellikle doğum esnasında sahip olacakları enerji doğumu kolaylaştıran etkenler arasında. Kadınlar, bebeğin cinsiyetini bir an önce öğrenmek için duyulan isteğin doğum sırasında kendilerine itici bir güç kazandırdığından bahsediyorlar.

Hayal Kırıklıklarını Azaltır

Kız veya erkek çocuk sahibi olmak için belirli bir istek duyan anne babalar için çocuğun cinsiyetini kucaklarına aldıkları zaman öğrenmek yaşayacakları bazı hayal kırıklıklarını önleyecektir. Çünkü küçücük bir burnu olan bebeğinizi kollarınıza aldığınızda ve mis kokusunu içinize çektiğinizde cinsiyetiyle ilgili hayal kırıklığı hissetmek mümkün değildir.

Yanlış Bilgiden Kaçınmış Olursunuz

Ultrason, bebeğin cinsiyetini %100 doğru tahmin eden bir yol değildir. Ultrason taramasında  aldıkları cinsiyet bilgisine güvenip bebeklerinin odasını pembeye boyayan, fırfırlı kıyafetleri dolaplarına yerleştiren annelerin kucaklarında erkek çocukla evlerine döndükleri sıklıkla karşılaşılan hikayeler arasındadır. Doğuma kadar bebeğinizin cinsiyetini öğrenmek için bekleyerek bu riski önlemiş olursunuz.

Bazı Yorumlara Katlanmak Zorunda Kalmazsınız

Hamilelik sırasında bebeğinizin cinsiyetiyle ilgili rastgele yapılan, duyarsız yorumları önlemiş olursunuz. Örnek;

‘’Kız mı erkek mi?’’

‘’ Kız’’

‘’Olsun, sağlıklı olsun yeter ki!’’

Evet, bebeğinizin cinsiyetini öğreniyor musunuz yoksa  doğum anına kadar bekliyor musunuz? Hikayenizi bizimle paylaşabilirsiniz.