Hali hazırda zaten küçük bir çocuğa sahip olarak, yeniden hamile kalmak oldukça zordur. Hayatınızı daha karmaşık bir hale getirmemek için, bu zamanlarda izlemeniz gereken bazı adımlar vardır. Özellikle ilk zamanlarda uzmana doğuma ilişkin konuları danışmalı ve hamilelik dönemindeki depresyon dönemine ilişkin detaylı bilgi almalısınız.

Mümkün Olduğunca Dinlenmeli

Hamilelik döneminde zaten küçük bir çocukla uğraştığınızdan dolayı, hamileliğin verdiği etkilerle de bünye daha fazla yorulabilir. Bu zamanlarda zaman buldukça dinlenmeye bakmalı ve yorucu işlerden kaçınmaya bakmalısınız.

Sağlıklı ve Dengeli Besinler

Hamile olduğunuz dönemlerde beslenme her zamankinden daha çok önem içeren konular arasındadır. Aynı zamanda sağlıklı ve dengeli bir beslenme alışkanlığı, çocuk içinde gelişim döneminde oldukça önemli bir yer kaplar. Bu dönemlerde daha çok protein ağırlıklı olmak üzere, baklagiller, tahıl gibi gıdaların tüketimini arttırmaya özen göstermelisiniz. Bu gıdaların yardımıyla hem küçük bir çocukla uğraşırken yeterli enerjiyi kendinizde bulabilir, hem de hamileliğin zor taraflarıyla başa çıkabilirsiniz. Öte yandan kaçınmanız gereken şeyler arasında ise, şeker ve işlenmiş gıdalar vardır.

Öfke Nöbetlerini Yönetin

Küçük çocuklar için oldukça kafa karıştırıcı ve stresli bir dönem olduğundan dolayı, bu dönemlerde mümkün olduğu kadar çocuğu öncelik haline getirmeniz gerekir. Özellikle büyük kardeş olarak ona hayattaki yeni rolünü vurgulayabilir, bu sayede onun bu konuda kafa karışıklığını ortadan kaldırabilirsiniz.