Teknoloji çağında tüm anne adayları artık çok bilgili.Özellikle cep telefonları sayesinde internet erişiminin her an, her saniye arttığı bu zamanda hemen hemen her işimizi mobilden halleder olduk.Elbette hamilelik takibi de bu işlerden biri.Biliyoruz siz hamile olduğunuzu öğrenir öğrenmez mutlaka bir uygulama indirdiniz ve takibe başladınız bile..

Bakalım benzer uygulamalar ile mi takipteyiz. İşte ios işletim sistemlerine özel 8 Iphone uygulaması.

Hamilelik

hamilelik-uygulamasi

Hamileliğinizin değişen seyrini ve gelişim aşamalarını takip ederek, içinizde büyüyen bu mucizeyi daha iyi tanırsınız.Doğuma giderken yanınızda götürmeniz gereken yani doğum çantanız da olması gerekenler listesine ulaşabilirsiniz.Hamilelik süresi boyunca olabilecek hastalıklarla nasıl baş edebileceğiniz konusunda size yol gösteren bitkisel yöntemler vb. öğrenebilirsiniz.Eşiniz ile iş bölümü planlayarak sorumluluklarını öğretebilirsiniz.Yeni doğan bebekleriniz için emzirme hakkında doyurucu bilgileri öğrenebilirsiniz.Ve tabiki en önemlisi de kilolar…Gebelikten önceki formunuza ulaşabilmeniz için faydalı bilgiler öğrenebilirsiniz.Acil durumlarda aile ve sevdiklerinizin, size hiç zorlanmadan kolayca ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Hafta hafta hamilelik ve bebeğim

 

Önemli bilgiler, haftalık ipuçları, uygulamalar ve önemli anlar albümü gibi pratik bilgileri bu uygulama ile kolayca takip edebilirsiniz.

Bebeğinizin hafta hafta gelişimi ile ilgili yazıları okuyarak dilediğiniz zaman paylaşabilirsiniz.

 

hafta-hafta-hamilelik-ve-bebegim

Faydalı bilgiler ile ilgili tercih ettiğiniz kategorilerde haberlere ve ipuçlarına göz atabilirsiniz.

Yapılacaklar listesi oluşturup, kategorize ederek bebeğinizin doğumuna kadar yapmanız gereken işlerinizi planlayabilirsiniz.

Hatıralar albümü ile minik bebeğinizin ultrason görüntülerinden, doğumu ve sonrasına dek bir albüm hazırlayarak çeşitli kategorilerde albümler yapmanız mümkün.Mesela ilk ağlaması, ilk gülüşü gibi.

Hamileyim

Bu uygulama Dr. Alper Mumcu’nun anne ve anne adaylarına hamilelik sürecinde meydana gelebilecek değişim vb. durumlarlar ilgili bilgilendirmede bulunmak amacıyla geliştirilmiş bir uygulamadır.

hamilelik
Türkiye’nin bilinen isimlerinden Dr.Alper Mumcu bu uygulama ile bebeğin fiziki değişimleri ve psikolojik gelişimi hakkında detaylı bilgiler de vermektedir.Hamilelik gibi zorlu ancak bir o kadar heyecan verici bu süreçte tecrübe, tavsiye ve uyarılar gibi oldukça doyurucu bir uygulama..

Bebeğim ve Ben

Gerçek anneler ile gerçek tecrübelerin paylaşıldığı, audiobooklar 15 bölümden oluşan ses kayıtlarının bulunduğu güzel bir uygulama.

Konularında uzman doktorlar ile hazırlanan doğum öncesi ve sonrasını kapsayan hafta hafta gelişmeler hakkında geniş bilgilere yer verilmiştir.

Özellikle yeni annelerin en çok zorlandıkları konu olan bebeğin ilk bakımı hakkında 7 adet video vardır.

Sağlık bakanlığının hazırlamış olduğu aşı takvimi de vardır.

Yine yeni annelerin özelikle çok işine yarayacak UZMANINA SOR bölümü ile kafanıza takılan tüm sorulara anında yanıt bulabilirsiniz.

bebegim-ve-ben

Gebeliğim ve Bebeğim

Gebeliğim ve Bebeğim olmak üzere iki bölümden oluşmaktadır.

Gebeliğim bölümünde,
Gebeliğiniz boyunca bebeğinizde ve sizde meydana gelen değişimleri hafta hafta takip edebilirsiniz.

Bebeğim bölümünde,
Minik bebeğinizin ilk ayından 12.ayına kadar oluşacak bedensel, fiziksel ve psikolojik değişimleri takip edebilirsiniz.

Bebeğinizin, vücudunda yeni oluşumları, hareketleri, ortalama ağırlık ve boy bilgileri ve hatta resimleri de görebileceğiniz bir uygulama.

Bunun yanı sıra bebeğinizin doğum saati, kilosu, boyu, göz rengi ve burcu gibi bilgileri kayıt edebilirsiniz.

Kendinizde,
Hamilelik döneminde özellikle çabuk değişen kilonuz,
Cildinizde olan değişimler
Oluşabilecek sorunlar
Plesantada meydana gelen değişiklikler

gebeligim-ve-bebegim

 

Hamileyiz

hamileyiz
Bu uygulama ile sizde ve bebeğinizde günlük, haftalık ve aylık olarak meydana gelen değişimleri izleyebilir ve önemli notlar tutabilirsiniz.

Özellikle hamilelik döneminiz boyunca yapılacak testler ile ilgili test takvimi planlayabilirsiniz. Hatırlatma amacı ile kullanacağınız bu uygulama ile hamilelik döneminizde yaptırmanız gereken testleri kolayca takip edebilirsiniz.

Minik bebeğinizin tahmini doğum zamanı ve tahmini burç özelliklerini öğrenerek hamilelik sürecinizi renklendirebilirsiniz.

Peki  sizin kullandığınız diğer hamilelik uygulamaları neler paylaşmaya ne dersiniz ?

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet