Hamile olduğunu öğrendikten sonra büyük bir mutluluk duyulur. Gebelik dönemlerinde duyulan mide bulantıları ve sancılar bile annenin heyecan ve sevincini gölgelemez. Fakat son aylara yaklaşıldıkça doğum sırasında yaşanacak olan ağrılar anneyi gerer ve strese sokar.

Fakat bu durumun anneyi rahatsız etmemesi, strese sokmaması bebek açısından önemlidir. Gelişmekte olan tıp ile birlikte, acısız doğum yöntemleri de bulunmuştur. Doğum yapmanız için birden çok yol bulunmaktadır.

Normal doğum yapmak ve acı duymamak istiyor iseniz buna dahi bir alternatif bulunmaktadır.
Hamilelik sürecinde etrafınızdaki insanların sizi korkutmasına izin vermeyin. Kötü gerçekleşen doğumları dinlemekten kaçının ve o ortamda bulunmamaya gayret gösterin.

Olumlu şeyler düşünün ve her şeyin iyi olacağına kendinizi ikna edin. Stressiz bir doğum yaşarsanız, acı daha da az duyulacaktır. Gebe olan kişinin ruh hali dahi doğum esnasında önem arz etmektedir.
Suda doğum yaparak bu sancıyı minimuma indirebilirsiniz.

Son dönemlerde anne adaylarının sık sık tercih ettiği ve sağlıklı olan bir yöntemdir. Genellikle bebeğin kaçıncı haftada ve hangi gün doğacağı tahmin edilir. Bu günde anne için özel bir havuz hazırlanır ve steril bir ortam sağlanır. Annenin sancısının başlaması ile birlikte anne havuza sokulur. Su sayesinde, rahmin gevşemesi ile birlikte bebek çok daha kolay bir şekilde dışarı çıkmaktadır.