Hamilelikte de tarz olur mu diyebilirsiniz? Ancak hamilelik bir kadının yaşayabileceği en muhteşem olaydır ve hamile olduğu süre zarfı içerisinde her kadın gibi güzel görünmeyi, şık olmayı dolayısıyla da mutlu hissetmeyi ister. Ancak bu size öyle bahsedildiği kadar kolay görünmeyebilir ama hiö de zor değildir. Evet, görüntünüzün değişeceği, göğüslerin şişeceği, karnınızın neredeyse burnunuza erişeceği, hatta kalçaların Kim Kardashian’ seviyesine ulaşacağı doğrudur. Fakat zamanınızı ayna karşısında surat asarak geçirmek, hamilelik ilerledikçe içine sığamadığınız kıyafetler için üzülmek, yaşadığınız mucizevî olayın tadını çıkaramadan kaçırmak olacaktır.

Oysaki hamilelik boyunca edineceğiniz tam 4 adet kıyafet sizin için hem kurtarıcı olacak hem de şık olmanızı sağlayacaktır.

1.Beyaz renkli bir gömlek her zaman kurtarıcı bir kıyafettir. İçine giyeceğiniz renkli bir tişörtü kalem hamile eteği ile eşleştirebilirsiniz. Bu etek geometrik şekilli veya çizgili olabilir. Üzerine giyeceğiniz beyaz bir gömleği alt düğmelerini boşta kalacak şekilde bağlayıp karnınızın üst kısmına alarak hem eğlenceli hem de sportif bir görünüm yakalayabilirsiniz. Özellikle bahar ve yaz ayları için ideal bir seçenek olacaktır.

2.Bedeninize uyan bir hamile taytını dilediğiniz her üst ile kombinlemeniz mümkün. Dolabınızda mutlaka bulunması gereken bir parça olan bu oldukça kullanışlı kıyafeti uzun bir sweatshirt veya şık bir tunik ile giyilebilirsiniz. Üzerine alacağınız deri mont veya uzun bir manto sizi şık gösterecektir. Altına giyebileceğiniz mevsimine göre bir ayakkabı ile kıyafeti tamamlayabilirsiniz.

3.Hamilelik günlerinin vazgeçilmezi maksi elbiseler yaz – kış sizi kurtaracak kıyafetler arasındadır. Maksi elbise her yaşta kadının kullanabileceği bir kıyafettir. Rahatlığı ile de hoşunuza gidecek olan elbise babet, sandalet bot gibi her türlü ayakkabı tarzı ile kullanılabilir. Elbiseniz askılı veya uzun kollu hangi modelde olursa olsun her mevsim kullanabileceğiniz bir parçadır.

4.Kalın askılı uzun bodyler; pantolonlar, taytlar ve eşofmanlarla rahatlıkla kullanabileceğiniz hatta giymekten vazgeçmeyeceğiniz kıyafetleriniz arasında yer alabilir. Özellikle enine çizgi desenli olanlar açık renkli hamile pantolonları ve şortları ile mükemmel bir uyum sağlayacaktır.